25 Şub

Marmarabirlik’ten ortaklara gübre ve ilaç desteği

Marmarabirlik, zeytin üreticisi ortaklarına, son üç yılda teslim ettikleri ürün miktarına bağlı olarak gübre ve ilaç desteği verecek.

Ürün alımlarını 17 Şubat 2012 tarihi itibariyle sonlandıran Marmarabirlik, zor bir yıl geçiren zeytin üreticisine desteğini sürdürüyor. Ortaklarına gübre ve zirai ilaç desteği verme kararı alan Marmarabirlik, kredi limitlerini, ortakların kooperatiflerine son 3 yılda teslim ettikleri zeytin miktarına bağlı olarak belirleyecek.

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, olumsuz hava koşullarından ötürü ürünü dalındayken buruşan ve zor bir yıl geçiren zeytin üreticisi ortaklarına, hem fiyat politikası, hem de alım miktarları konusunda olanaklar ölçüsünde destek olduklarını hatırlatarak, “Ödemeler konusunda da tüm koşulları zorlayarak, üreticimize destek olduk. Nihai fiyat farkları, kota fazlası bedelleri de dahil olmak üzere tüm ödemeleri 28 Şubat tarihinde yapacağız. Üreticilerimize desteğimiz, gübre ve zirai ilaçla devam edecek. Yönetim kurulumuz kredi koşullarını belirledi. Ortaklarımızın kooperatiflerine son üç yıllık ürün teslim miktarları baz alınarak yapılacak ayni destek kapsamında, toprak altı gübreleri ve zirai ilaçlar bulunuyor” dedi.

Ürün alım kampanyası yeni sona ermiş olmasına rağmen, zirai ilaç ve gübre desteğini 8 yıl aradan sonra ilk kez yaptıklarına da dikkat çeken Başkan Asa, ortakların girdi ihtiyaçlarında yönelik daha fazla kalemlerde destek sağlamayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.