Kaçak ve Kurbanlık Hayvanların Den…
10 Eki

Kaçak ve Kurbanlık Hayvanların Den…

   İlçemiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü denetim ekipleri ile birlikte Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ilçemizde farklı noktalarda kaçak ve kurbanlık hayvan denetim noktaları oluşturulduğu açıklandı.

   Yapılan kontrollerde il dışından gelen hayvanların veteriner sevk raporları, il içi dolaşımda bulunan hayvanların ise büyükbaşlarda pasaportları ve küçükbaşlarda ise koyun-keçi nakil belgeleri incelenmekte ve hayvanlar sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Kurban bayramına kadar sürecek kontrollerde sağlıklı ve izinli kurbanlıkların halka sunulması amaçlanmaktadır. Denetimler sıkı ve etkin bir şekilde devam edecektir..

2013 Yılı Sonuna Kadar Gıda İşletmelerinin Hepsi Kayıt Altına Alınacak

            Gemlik Kaymakamlığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ;  5996 Sayılı  Veteriner Hizmetleri , Bitki Sağlığı , Gıda ve Yem Kanunu kapsamında çıkarılan  ” Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik “, 10.01.2013 tarih ve 28524 sayılı Resmî Gazete’ de yayınlanmış olup,   Bu Yönetmeliğe göre ; Depo , Perakende , Toplu Tüketim ve Gıda Üretim  işletmecilerinin Kayıt Belgelerini almaları için aşağıda belirtilen belgelerle  İl ve İlçe Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine  müracaat etmeleri gerekmektedir.Bu kayıt belgelerini  almayan iş yerlerine yasal işlem uygulanacaktır.

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.