12 Oca

Marmarabirlik’ten üreticiye ödeme

Marmarabirlik Başkanı Asa, Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Yıldız ve yöneticilerin ziyaretinde, ürün bedeli olarak zeytin üreticisine cuma günü 23 milyon 162 bin lira daha ödeneceğini açıkladı.

Marmarabirlik, aldığı ürün karşılığında zeytin üreticisi ortaklarına cuma günü 23 milyon 162 bin lira daha ödeme yapacak. Bu miktarla, şu ana kadar 40 bin ton ürün alan Marmarabirlik’in üreticiye ödediği para da 55 milyon 850 bin lira olacak.

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı ziyaret sırasında, hem üretici, hem de ürün pazarlana yönüyle birliğin çalışmalarını anlattı. Bu yılki zeytin alın kampanyasıyla ilgili de bilgi veren Hidamet Asa, alımları başladıkları 17 Kasım 2011 tarihinden bu yana yaklaşık 80 milyon lira değerinde 40 bin ton ürün aldıklarını kaydetti. Zeytine “var yılı”nda “yok yılı” fiyatı verdiklerini ifade eden Asa, kooperatiflere ürün teslim eden ortaklara cuma gününden itibaren bir ödeme daha yapılacağını söyledi. 23 milyon 162 bin liralık ödemeyle, üreticiye şimdiye kadar ödenen miktarın 55 milyon 850 bin lirayı bulduğunu bildiren Hidamet Asa, alımlara devam ettiklerini, kampanya dönemi hedefinin 55 bin 550 ton olduğunu hatırlattı.

Ak Parti Nilüfer İlçe Başkanı Alpaslan Yıldız ise Marmara Bölgesi zeytin üreticilerinin çatı kuruluşu olan Marmarabirlik’i yakından takip ettiklerini, bir yandan üreticiyi mağdur etmeden, tüketiciye en uygun fiyatlı dünyanın en kaliteli sofralık zeytinlerini sunduğunu söyledi. Yıldız, Hidamet Asa’ya çalışmalarında başarı diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.