Ticaret Borsası Heyeti Laboratuvar konu …
09 Eki

Ticaret Borsası Heyeti Laboratuvar konu …

Gemlik Ticaret Borsası tarafından ilçemiz de kurulması istenen Zeytin Laboratuvarı konusunda incelemeler yapmak üzere, Aydın’a gitti.Öğrenildiğine göre, Gemlik Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Acar, meclis Başkanı Mustafa Doğan, Başkan Yardımcısı Özden Çakır ve Borsa Danışmanı Uludağ Üniversitesi Doç. Dr. Sertaç Dokuzlu, dün Aydın’a giderek, Ticaret Borsası’nı ziyaret ettiler.Aydın Ticaret Borsası tarafından yaptırılan Laboratuvarı gezen Gemlik Ticaret Borsası heyeti, ilçemize kurulacak laboratuvar için ilgililerden ön bilgiler aldı.
Ticaret Borsası Başkanı İlhan Acar, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Aydın Boşnak ve yönetimi tarafından çok güzel karşılandıklarını belirterek, Gemlik’te kurulacak toprak, yaprak, su, zeytinin tuz oranının ve zeytinyağının asit ve kalite durumlarını belirleyecek laboratuvar için her türlü desteğin kendilerine sağlanacağı sözünü aldıklarını söyledi.
Acar, “Gemlik’e döndüğümüzde laboratuvar kurulması konusunda Borsamıza söz veren Bursa Ticaret Borsası ile görüşme ler yapacağız. Eğer, sözlerinde dururlarsa, Gemlikli üretici ve tüccar laboratuvarımızdan yararlanacak. Böylece, bir eksiğimizi gidermiş olacağız. Kurmazlarsa, bu konuda Borsa olarak ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedi

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.