12 Haz

Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları 13. Pilav Gününde Buluştu

Geleneksel olarak düzenlenen Pilav Günü; Yenişehir Belediyesi Osmangazi Mehter Takımının; Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici, öğretmen, öğrencileri ve davetlilerin katılımıyla Bayrak ve Okul Flaması eşliğinde İskele Meydanı’nda karşılanmasıyla başladı.

Osmangazi Mehter Takımı Çarşı Camiinden Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne kadar görkemli yürüyüş ve ezgilerle vatandaşlarımıza tarihi anlar yaşattı. Okulun uygulama camiinde İkindi namazından sonra okul binası ve uygulama camiine katkıda bulunan hayırseverler, tüm eğitim gönüllüleri ve ebediyete irtihal eden hayırsever ve öğretmenler için hatim duası ve mevlit okundu.

Protokol konuşmaları ve dünden bu güne okulun tanıtım sunumu konferans salonunda yapıldı. Salonda yer bulamayan misafirler bahçeden programı takip ettiler. Mehteran konseri eşliğinde okul bahçesine sığmayan heyecanlı, coşkulu eski dostlar ve eski günlerin hatırlandığı keyifli ortamda pilav ikramım edildi.. Akşam geç saatlere kadar süren pilav gününe Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik, Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Osman Durdu, Bursa İmam Hatip Liseleri Dernek Başkanı Halil Eldemir, BİHMED eski başkanı İbrahim Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercüme, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Osman Cura ve Burhan İnan, Dernek Başkanı Necdet Yılmaz, Okul Müdürleri, Sendika Temsilcileri, Mezunlar, Veliler ve öğrenciler katıldı. Programa katılamayan ancak telgraf gönderen Okulun mezunu Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli ve Turhan Tayan, MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, İsmet Su, Hüseyin Şahin coşkuyla alkışlandı.

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mehmet Türkmen, ''1975'ten günümüze kadar hizmet veren okulumuz bir çok alanda model olarak başarılı hizmetlere imza attı. Yapmış olduğu faaliyetlerle ilimiz ve ülke çapında büyük hizmetlere imza atan okulumuzun başarısı inşallah bundan sonra da devam edecek. Okulumuza ilgi ve desteklerini esirgemeyen yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hayır serverlerden vefat edenleri rahmetle yaşayanları da minnetle anıyoruz, programımıza katılan bütün siyasi parti temsilcilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, misafirlerimize, programa katılamayan bizleri telgraflarıyla onurlandırıp coşkumuza ortak olan bütün dostlarımıza, bu güne katkı sağlayan 93 yılı mezunlarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.