06 Ara

Aşure Geleneği Yaşatılıyor

“Ülkü Ocakları Aşure Geleneğini Bu Yılda Devam Ettirdi”

Gemlik Ülkü Ocakları tarafından geleneksel hale getirilen ve her yıl Muharrem ayının 10. gününde hayata geçirilen aşure programı, vatandaşlara da lezzetli bir gün yaşattı.
Gemlik Ülkü Ocakları tarafından her yıl Muharrem aynın 10. gününde gerçekleştiren Aşure ikramı bu yılda devam etti. Gemlik CIUS AVM önünde yapılan ikramda 4200 kâse aşure dağıtıldı. Yapılan ikramda Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Ocak yöneticileri, MHP Gemlik İlçe yönetimi, partililer, çevrede bulunan esnaf ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Gemlik halkının da yoğun ilgi göstermesi ile aşure ikramı kısa sürede son buldu. Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz: “Aşure asırlardır Anadolu’da birlik, beraberlik, kardeşlik, kaynaşma, paylaşım ve bereketi temsil etmektedir. Biz de bu geleneğimizi yaşadığımız ve yaşattığımız için mutluyuz, her yıl yaptığımız bu ikrama önümüzdeki yıla Allah’ın izni ile devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.
Öte yandan, akşam saatlerinde ise Gemlik Ülkü Ocakları binasında Muharrem aynın önemi ve Kerbela hadisesi ile alakalı program gerçekleştirileceği bildirildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.