19 Nis

Belediye ve Muhtarlardan Birliktelik Mesajı

Gemlik’in 23 Mahalle ve 17 Köy Muhtarını Narlı Köyü Sosyal Tesislerinde ağırlayan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, bugüne kadar olan uyumlu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Köy ve Mahalle Muhtarlarına, “Sorununuz ne olursa olsun, yeter ki bizlere bildirin. Belediye’de kapımız açık çalışıyoruz. Randevusuz size hizmet etmek görevimizdir. Gemlik’i elbirliğiyle yönetelim” diye seslenen Refik Yılmaz, turizm kentine yönelik büyük hedefler belirlediklerini kaydetti. Kurşunlu ve Kumla’ya hizmet yağacağını müjdeleyen Refik Yılmaz, sahil düzenleme ve temizleme çalışmalarında da Muhtarlarla işbirliği yapacaklarını anlattı. Yaz aylarında ilçenin yazlıkçı akınına uğradığını vurgulayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Biz istiyoruz ki artık Gemlik esnafı da para kazansın. Bu konuda herkesle işbirliği çerçevesinde temizliğimize, görselliğimize, ürünlerimizin vizyonuna dikkat edelim. Esnaflarımıza yardım edip, onları olumlu yönde uyaralım. Gemlik’ten ayrılan yazlıkçı da, esnafımız da rahat edip, dua etsin” dedi.

Şubat ayında yapılan toplantıda muhtarlarla aylık toplantı yapmayı kararlaştırdıklarını hatırlatan Refik Yılmaz, hava şartlarının olumsuzluğu ve ilk toplantıda tutulan notların yine hava şartları nedeniyle hizmete dönüştürülmemesinin Mart ayındaki toplantıyı iptal ettirdiğini söyledi. Buna karşın ilçe merkezi ve köylerinde aralıksız hizmete devam ettiklerini bildiren Yılmaz, Mayıs ayındaki toplantıya kadar hizmet hamlesinin artarak devam edeceğini müjdeledi.

Konuşmasının ardından toplantının idaresini Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik ve Daire Müdürlerine bırakan Refik Yılmaz, 10 Nisan’da vefat eden Belediye eski Başkanı Nezih Dimili’nin mevlidine katılmak üzere yemekten ayrıldı. Belediye Meclis üyeleri ve Daire Müdürlerinin de katıldığı yemekli toplantıda, muhtarlara tek tek söz veren Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, bugüne kadar yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla karşılaştırmalı olarak yanıtlar verdi. Yeni sorunları da not alan Mehmet Çelik, ilgili birimlerle bu sorunları ivedilikle çözeceklerini ifade etti.

Muhtarların geneli Belediye Çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirip teşekkür etti. Buna karşın Adliye Köyü Muhtarı Ali Çelik, Çevre Yolu’nun Umurbey’in arka tarafından geçirilmesi talebini tekrarladı. Çelik, Umurbeyli, Adliye Köylü zeytincilerin de gıda güvenliği yasasına uygun olarak bir merkezde ticaret yaptırılmasını talep etti. Engürücük Köyü Muhtarı Osman Çelik’de, Gemlik Belediyesi’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte cüzi miktarda da olsa, köylere nakdi hizmet yardımında bulunmasını istedi. Tarihi evlerin röleve projelerinin yanı sıra, alt yapı çalışmalarının geldiği son durumunun da masaya yatırıldığı toplantıda, bozuk yollara ek asfalt talebi de gündeme alındı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.