13 Ara

Cenazeler Defnedildi

Dört Tabut Yanyana

Gemlik’te çıkan yangından hayatını kaybeden 4 kişi bugün yan yana kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Gemlik’te, Kayhan Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinde dün sabah saatlerinde meydana gelen yangında Şahdavut Ergüven (58), eşi Erihan (30) ile çocukları Selçuk (3) ve Seçkin (2) hayatını kaybetti. Cenazeler, öğle namazına müteakip Gemlik Çarşı Camii’nden kaldırılırken Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda Gemlikli, cenazede yer aldı.

Çocuklar Çekyatın Süngerini Tutuşturmuş

Yangının ardından detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Yapılan kontrollerde yangını çocukların çakmakla oynarken çıkardıkları belirlendi. İki minik çocuğun süngerin tutuşmasıyla televizyonun arkasına saklandıkları belirlendi.

Kapıdan Dönen Anne Eşini Mutfağa Kadar Çekmiş

Yangına banyo yaparken yakalanan anne Erihan Ergüven’in ise kapının kırılmasıyla apartman boşluğuna çıktığı ancak çocuklarını ve eşini görmeyince tekrar içeriye girdiği öğrenildi. Hayatını kaybeden anne Ergüven’in eşi Şahdavut’u mutfağa kadar çektiği tespit edildi.

Dört Tabut Arasında En Zor An

Şahdavut Ergüven’in ikinci eşinde olan çocuğu Osman ise 4 tabut arasıdan en zor anlarını yaşadı. Metanetini koruyan Osman Ergüven’i yakınları teselli etti.Yangında hayatını kaybeden ailenin cenazeleri, Gemlik halk mezarlığında toprağa verildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.