28 Kas

CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci’den ziyaretler

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Kemal Ekinci, Gemlik’te bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletveki Kemkal Ekici, Gemlik CHP örgütünü ziyaret etti.Kemal Ekinci, CHP Bursa İl Yöneticileri, İlçe Yöneticileri, Belediye Meclis üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının da hazır bulunduğu, ziyaret programı öncesinde, CHP Gemlik İlçe Binasın da yaptığı açıklamada; “Gemlik’in ana geçim kaynağı olan zeyine, bu dönem verilen komik fiyatlar zeytin çiftçisine yaşama şansı tanımıyor. En iri zeytin 4 lira civarında alınırken, mevsimin etkisinden dolayı zeytinde buruşma meydana gelmiş ve bu da ürünün iyice küçülmesine neden olmuştur. Bunun sonucu olarak, satılan zeytin de ortalamada 2- 2,5 lira civarına değer kaybı meydana gelmiştir.Çiftçinin asgari giderlerine -Mazot, İlaç, Gübre- fahişfiyatlarda zam gelirken, ürünün bu fiyatlarda kalması, Hükümetin Tarım politikası olmadığı nın en açık göstergesidir. Bu yanlış politikalar önümüzdeki dönem Gemlik ekonomisin de ciddi tahribat yaratacaktır.” dedi.

GEMLİK BELEDİYESİ’NDE YAŞANANLAR


Gemlik Belediyesi’nde yaşanan gelişmeleri de yakından izlediklerini söyleyen kemal Ekinci, “Suç varsa elbet cezası olmalı. Fakat, iki yüzlü uygulamalar olmamalı.AKP’li olan birçok Belediye’de yolsuzluklara dava dahi açılmazken, Gemlik’te yaşanan süreci manidar buluyorum.” şeklinde konuştu.

DERSİM KONUSU


Dersim konusuna da eğinen Ekinci,son günleri toplumu meşgul eden konunun Dersim olayları olduğuna dikkat çekerek,şunları söyledi:“Başbakan seçim boyunca Genel Başkanımızı kast ederek, ‘bu Tuncelilidir’ diye ‘kendi fikrince’ aşağılayarak, gezdi. Şimdi ise özür dilemekten bahseder oldu.”

SURİYE DE MUHALİFLERE SİLAH VERİYORLAR


Suriye ile de sorunlar büyüdüğüne de dikkat çeken CHP Bursa Milletvekili Kemal Ekinci,“Daha dün dost oldukları kişilerle bu gün kavgalı konumdalar. Parti olarak Suriye’ ye 5 kişilik bir vekil heyeti gönderdik. Oradan edinilen izlenim ise, Türkiye’nin ABD’nin taşeronluğunu yaptığıdır. Suriye’deki muhalif olan grubun tüm si lahları ABD desteği ile ‘Türkiye üzerin den’ gidiyor.Bu ülkenin iki şeyden kurtulması lazım. Ülkemizi yöneten siyasi iktidar ve ona destek veren ABD’’ şeklinde konuştu.

DERNEKLERİ ZİYARET ETTİ


Kendisi de Kars doğumlu olan Ekinci daha sonra Kars-Ardahan-Iğdır Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.Ziyarette; “Doğduğumuz yer Kars olsa da yıldızımızın parladığı yer Bursa’dır Kars’ tan parti olarak vekil çıkaramadığımız için, Kars sorumlusu da benim. Kars, Ardahan, Iğdır yıllarca düşman işgalinde kaldığından bağları mız daha sağlamdır, bu sebepten de bizlerde etnik sorunlar pek olmaz’’ dedi.Ekinci, daha sonra muharrem ayının başlaması nedeniyle Gemlik Hacı Bektaşi Veli Derneği’ni de ziyaret etti.Ekinci, Muharrem ayında siyaset konuşmak olmaz diyerek, Alevi vatandaşların muharrem aynını kutladı.Dernek Başkanı Kazım Bulut konuşmasında, “Bizler hükümet veya Belediyelerden destek almadan tüm giderlerini Gemlik’te yaşayan Canlar tarafından karşılanan bir derneğiz, Seçim döneminde oy deposu olarak görmelerinden şikayet ediyorduk, seçim olmadan Muharrem ayımızda bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz’’ dedi.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.