17 Mar

CHP içindeki Brütüs belli oldu

Gemlik’te 19 Ocak 2012 günü yapılan başkanvekilliği seçiminde dördüncü turda oyunu AKP’li aday Refik Yılmaz’a verdiği öne sürülen isim iddialara göre Bülent Dalkılıç.

CHP il başkanı Gürhan Akdoğan Bursa’da yaptığı açıklamada, AKP’ye oy veren kişinin Bülent Dalkılıç olduğunu öne sürerek, ikinci bir ismin daha varlığından bahsetti. Bazı il ve Gemlik ilçe yöneticileri ile basının açıklaması yapan Akdoğan, hukuk mücadelemiz sürecek dedi.

Yaklaşık 2 ay sonra konuyla alakalı açıklama yapan Akdoğan’ın bir takım bilgileri saklaması ise ayrı bir merak konusu oldu. Akdoğan’ın açıklamak da güçlük çektiği ikinci ismin ise meclis üyesi olmadığı ancak CHP’li bir yönetici olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan CHP il başkanı Gürhan Akdoğan meclis üyesi Bülent Dalkılıç’ın meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıklamasına rağmen, Dalkılıç’ın istifa mektubunu belediyeye CHP’li üye Necdet Ersoy tarafından götürüldüğü öğrenildi.

Siyasi çevrelere göre ise durum, CHP’nin meclis üyelerine sahip çıkaramaması, yönetimin pasifize edilerek yönetim üstü bir takım kişilerin meclis üyeleri üzerinde baskı kurmasından dolayı ortaya çıkan bir durum olarak değerlendiriliyor. CHP’nin 18 bin oy ile kazandığı Belediye başkanlığını kaybetmesinin iyi irdelenmese gerektiğini belirten Gemlikli seçmenlerde, başkanlığın kaybedilmesine sebep olan kişilerle alakalı en ufak bir çalışma ve inceleme başlatmayan CHP yönetiminin, başkanvekilliği için bu kadar gürültü çıkartmasının altında yatan sebeplerin de CHP’liler tarafından kamuoyu ile paylaşılmasını istiyorlar.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.