12 Ara

CHP’de Yaprak Dökümü, Yönetim Düştü

CHP İlçe başkanı Dursun Özbey parti içi muhalefete dayanamadı, üyelerin istifasını kabul ederek, yönetimi düşürürken, 1 ay öncede Gençlik kolları başkanı Emre Özgen görevinden istifa etmişti. Eski başkan Cem Güler operasyonu olarak değerlendirilen istifaların ardından ilçe başkanlığı için İl Başkan yardımcısı Özcan Yerlikaya ve ekibinin ismi geçiyor.

Belediyedeki Yolsuzluk operasyonları ile sıkıntılı aylar ve günler geçiren Cumhuriyet Halk Partisi Gemlik ilçe yönetimi 3 yönetim kurulu üyesinin istifası sonucu resmen düştü. Şubat ayı başında atama ile göreve başlayan ve 15 kişiden oluşan Dursun Özbey ve yönetim kurulunda, yedek yönetimde de 1 kişinin kalması nedeniyle yerine üye atanamadığı için yönetim tüzük gereği düşmüş oldu.

Partiye yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan ve görevinden istifa eden eski ilçe başkanı Cem Güler ve ekibinin yönetim kurulu üyelerine baskı yaparak mevcut yönetimin başarısız olduğu bahane edilerek istifaya zorlanıldığı ifade edilirken, Yönetim kurulu üyeleri Fikri Danış, Şahin Karpeli ve Metin Gök"ün istifa dilekçelerinin de yönetim kurulu tarafından kabul edildiği öğrenildi.

Yönetim kurulu üyeleri Fikri Danış, Şahin Karpeli ve Metin Gök"ün istifasıyla tüzük gereği fiilen düşen yönetim kurulunun il başkanlığıyla görüşerek görevi bıraktıklarını bildirdikleri öne sürüldü.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.