27 Haz

Çotanak Spor’dan Ceza İsyanı

Gemlik Çotanak Spor Kulübü, Bordo maçında çıkan olaylar sonrası Federasyonun vermiş olduğu cezaları eleştiren basın açıklaması yayınladı.

Açıklama şu şekilde; “Gemlik Çotanak Spor Kulübü olarak, kurulduğumuz günden bu güne kadar spor ahlakına uygun hareket ederek, sporun gereklerini yerine getirmeye çalıştık. Zaman zaman sporun içinde olmaması gereken olaylar da oluyor tabii ki. İsteğimiz ve temennimiz spor ahlakına uygun davranışlar olmasıdır.

17.06.2012 tarihinde oynanan Çotanak Spor ve Mudanya Bordo maçında çıkan olaylarla ilgili Federasyonumuzun vermiş olduğu kararla alakalı Gemlik Çotanak Spor Kulübü olarak yapmış olduğumuz değerlendirmede çıkan sonuç, Çotanak Sporumuza verilen cezaların çok ağır olduğu yönünde.

Verilen cezalar sonucu Çotanak Spor cezalandırılmış, Bordo takımı adeta ödüllendirilmiştir. Federasyonumuzu ziyarette başkanımız adil karar vereceklerini söylemiştir, ancak nedense çıkan kararlar hiç adil değildir. Şimdi anlıyoruz ki maçın 99 dakika oynanmasının da anlamı varmış.

Verilen kararların en ilginç ve düşündürücü tarafı Çotanak Spor – Bordo maçından dolayı Umurspor’un da cezalandırılması, maçın tarafsız sahaya alınmasıdır. Normal şartlarda Umurspor – Bordospor maçı Gemlik’te oynanacak ve Şampiyonluğu belirleyecek bir tanesi olacaktır.

Gemlik’te oynana Çotanak Spor – Bordo Spor maçında, Bordo Spor yönetim kurulu oyunculara hiçbir müdahale olmamasına rağmen, olaylar sahada her iki takım futbolcuları tarafından başlatılmış ve arkasından Bordo Spor taraftarı sahaya inmiştir. Olayı başlatanların Bordo Spor taraftarı olmasına rağmen cezaların Çotanak Spor’un aleyhinde verilmesi ve Umur Spor maçının tarafsız sahaya alınması manidardır.

Herhalde Federasyonumuz Bordo takımı sahadan çekilmesin diye bu kararları aldı. Çünkü Bordo Spor başkanının da bu yönde açıklaması olmuştu. Açıklamasında Federasyon gerekli kararı vermezse Ligden çekiliriz demişti.

Çotanak Spor Kulübü olarak bu olayın takipçisi olacağımız herkesin bilmesini isteriz. Bizler Mudanya da oynadığımız maçta çiçeklerle karşılanmadık, tabiri caiz ise dağdan çamı izledik.

Çotanak Spor Kulübü olarak hala şunu anlamış değiliz 99 oynanan maçta sahaya her hangi bir müdahale yok, ufak bir saldırı yok. Kaldı ki hakem maçta 5 dakika duraklama verdi. Buna rağmen 4 dakika fazladan oynatmasına rağmen bir müdahale yok. Faul bizim lehimize Bordo ceza sahası dışında yani bütün avantajlar bizdeyken muhtemelen faulden sonra maçı bitirecek, bundan dolayı hükmen malubiyet ve bu maçtan dolayı Umurbey maçının tarafsız sahaya alınması çok ağır ve yanlı karar olduğuna inanıyoruz.

Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla açıklama yapma gereğini duyduk” denildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.