15 May

Çotanakspor Namağlup Lider

Gemlik Çotanakspor , Tirlyespor’u deplasmanda 3-2’lik net skorla yendi. Mudanya deplasmanında İrfan, Yadigar, Halil (Samet Çolak), Süleyman, Erkan, Adnan, Samet (Burakcan), Cem, Burhanettin, Ömral, Ayhan (Nedrettin) onbiriyle sahaya çıktı.

Trilyespor maçı öncesinde 6 galibiyeti bulunan Çotaakspor’un hedefi mutlak galibiyetti. 10. Dakikada Trilyespor, penaltı golüyle 1-0 öne geçti. Bir süre sonra oyun kontrolünü ele geçiren yeşil beyazlı ekip, pozisyonlara gole çeviremedi ve ilk yarı 1-0 bitti. İkinci yarıda oyun kontrolünü ele geçiren Çotanakspor’da Burhanettin, durumu eşitledi. 61. Dakikada Adnan’ın golüyle 2-1 öne geçen Çotanaklar, 70. dakikada Burhanettin’in ayağından üçüncü golü buldu. Maçın sonlarına doğru ceza sahası içinde Ömral’ın düşürülmesini aldatmaya yönelik olarak değerlendiren Hakem, çift sarı kartla Ömral’a kırmızı kart gösterdi. Son dakikada Trilyespor, 2. golü attı ve maçın skorunu belirledi.

Çotanakspor Teknik Direktör Alpaslan Ilgın, ilk yarıyı mağlup olarak kapatmalarına rağmen oyucuların maç boyunca disiplini elden bırakmayarak maç sonunda gülen taraf olduklarını belirterek, “namağlup bir şekilde yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. Başkanımızdan yöneticilerimize, futbolcularıma, deplasman dahil bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Enver Şahin’den Futbolculara Yemek

Trilyespor maçı sonrasında futbolculara Umurbey Aytepe Restaurant’ta Efisan İnşaat adıa Enver Şahin tarafından yemek verildi. Yemeğe Çotanakspor Başkanı Cemil Karataş, yöneticiler, İşadamları Halit Uslu, Musluoğulları İş ortaklığından İbrahim Ercan, Tuğra İnşaat adına Murat Çakır yemeğe katılarak futbolcuların ve Çotanakspor’a destek verildi.

Gemlik Çotanakspor Başkanı cemil Karataş, yedi galibiyetle ilk yarıyı namağlup lider olarak kapattıklarını ve bu nedenle teknik heyetten futbolculara kadar herkesi kutladığını belirterek ikinci yarıda da aynı performansı beklediklerini ifade etti. Başkan Karataş, ayrıca kulübün kurulduğundan bugüne kadar yanında olan işadamlarına teşekkür etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.