14 Mar

Deniz Topluluğu Üyeleri Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Gemlik Yerleşkesi Deniz Liman İşletme Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu Deniz Topluluğu, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Öğretim Görevlisi Murat Tacer’in yanı sıra Denizcilik Topluluğu Başkanı Mustafa Gümüş ve üyelerin katıldığı ziyarette, İlçe Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Başaran’da yer aldı. Topluluk üyelerinden Nihal Ayyıldız Refik Yılmaz’a, “Denizcilik Topluluğu” Flamasını hediye etti. Topluluk üyeleri Refik Yılmaz’a yerleşke içine yaptığı alt yapı çalışmaları ve sportif tesisler için teşekkür ederek, denizcilik, limancılık, balıkçılık, çevre temizliği ve birçok sosyal projede de belediyenin desteğini arkalarında görmek istediklerini söylediler.

Gemlik Üniversitesi olma yolunda Belediye olarak yerleşke içinde yapılacak olan her türlü çalışmaya destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, açılışı gerçekleşen halı sahanın yanı sıra, mini futbol sahası ve basketbol sahasının da kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Yerleşkenin festival sahası tanzimi ve çevre düzenlemesinin de yapılacağını anlatan Refik Yılmaz, alt yapı çalışmaları, sportif tesisler ve yatırımların da devam edeceğini müjdeledi. Yerleşkeyi Türkiye’nin 2. Boğaziçi Üniversitesi yapmayı hedeflediklerini, üniversite sahasının da buna elverişli olduğunu hatırlatan Refik Yılmaz, Denizcilik Topluluğu üyelerinin işaret ettiği sosyal projelere katkı koyma sözü de vererek, ayrıca olta balıkçılığı projesini de ortak olarak geliştirebileceklerini söyledi.

Gemlik Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Başaran’da, hem derneğin hem de belediyenin siyasi kaygı gütmeden partiler üstü çalıştığına dikkat çekerek, “Bizler siyasi şapkalarımızı bir kenara bıraktık. Başkanımızın da işaret ettiği gibi Türkiye’nin 2. Boğaziçi Üniversitesi olmak adına gece gündüz çalışıyoruz. Hem Gemlik Belediyesi gibi hem de Asım Kocabıyık gibi iki büyük sponsorumuz var. Hukuk Fakültemiz Gemlik’te kaldı. 5 Yıllık Denizcilik Yüksek Okulu için de çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Refik Yılmaz ve Hasan Başaran, konuşmalarını üniversite ile ilçeyi bütünleştirip, kaynaştırma yönündeki projelerde de öğrencilerden destek sözü alarak tamamladılar.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.