01 Mar

Emin Dingin Karacabey’e Müdür Oldu

Gemlik’te Eylül ayı başında milli eğitim şube müdürü olarak atanan Emin Dingin, Karacabey’e ilçe mili eğitim müdürü oldu.

Hafta başında buradaki görevine başlayan Dingin için ilçe mili eğitim camiası Gemlik Özdilek tesislerinde veda yemeği düzenledi. İlçe Milli eğitim müdürü Mehmet Ercümen, şube müdürleri Ali Osman Cura ve Burhan İnan ile okul müdürleri ve milli eğitim personelinin katıldığı yemek duygulu anlara sahne oldu.

İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Ercümen yemekte yaptığı konuşmada, kısa süre önce ilçemizde göreve başlayan ve bu zaman zarfında bizlerde iz bırakan değerli arkadaşımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz dedi.

Gemlik ilçe milli eğitim şube müdürü iken Karacabey ilçe milli eğitim müdürlüğüne atanan Emin Dingin ise daha önce bir süre öğretmenlik ve şube müdürlüğü yaptığı Karacabey’de görev yapacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Dingin Karacabey’in eğitim çıtasının yükseltilmesi için görevini en iyi şekilde yapmaya çalışacağını kaydetti. Aynı zamanda 3 ayrı şiir kitabı bulunan Dingin konuşmasının sonunda katılımcılara tayini dolayısıyla yazdığı bir şiiri okudu.

1965 yılında Manisa ili Soma ilçesinde doğan Dingin, uzun yıllar Karacebey’de öğretmenlik, şube müdürlüğü yaptı. 24 yıllık eğitim meslek hayatında ilk Iğdır İli Aralık İlçesinde öğretmen olarak göreve başlayan Emin Dingin 1990 yılında geldiği Karacabey’ de çeşitli okullarda 21 yıl boyunca idareci olarak görev yaptı. Gemlik’e atanmadan önce 6 yıl Karacabey İlçe Milli eğitim Şube Müdürü olarak çalışan ve ardından Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüten Emin Dingin kendi isteği doğrultusunda Gemlik İlçe Milli eğitim Şube Müdürlüğü görevine getirilmiş ve Eylül ayı başında bu göreve başlamıştı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.