24 Nis

Emniyet Müdürü Koltuğuna Betül Yarma Oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe koltuğunu temsili olarak Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu 2/A Sınıfı öğrencisi Betül Yarma’ya teslim etti. Müdür koltuğuna oturan Betül Yarma Okul önlerine dikkat edilmesi talimatını verdi.

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğünde Gerçekleşen sembolik devir teslim törenine, makamı devralacak olan Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu 2/A sınıf öğrencisi Betül Yarma Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Müdürü Can Olgun, sınıf öğretmeni Aynur Sevgi ve öğrenciler Havva Nur Ünal ile Musa Emre Arslan katıldı. Öğrencileri sevinçle karşılayan İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe’ye öğrenciler çiçek verdi. Öğrencilerle şakalaşan Kerdiğe öğrencilere ve öğretmenlerine ikramda bulundu. Daha sonra koltuğunu sembolik olarak Betül Yarma’ya teslim etti. Devir teslim sonrası görevi İlçe Emniyet Müdürü Kerdiğe’den devralan Betül Yarma yaptığı telsiz anonsuyla tüm ilçe emniyet birimlerine okul önlerine daha çok dikkat edilmesi ve öğrenci yürüyüşlerinde trafiğin düzenlenmesi talimatını verdi.

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğündeki müdürlere anons geçen Betül Yarma odaya gelen emniyet müdürleriyle polislik mesleği üzerine sohbet etti. Neşeli bir atmosfer içinde geçen ziyaret İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe’nin öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.