13 Ara

En Büyük Zaferler İman İle Kazanılır

Saadet Partisi Gemlik İlçe Teşkilatı Kasım ayı ilçe divan toplantısı parti lokalinde gerçekleştirildi.

İlçe divan toplantısına Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçek Gemlik İlçe Başkanı Sedat Özmen ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda İlçe birim başkanları ve mahalle sorumluları bir ay içersinde yaptıkları faaliyetlerin raporlarını sundular. Siyasi konuşmalar bölümünde söz alan Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçek gündemdeki konuları değerlendirdi.

Geçen 40 yıllık sürede belirlenen hedeflerin net olarak ortaya konulduğunu vurgulayan Gerçek, şöyle konuştu: ''İnşallah önümüzdeki ikinci bir 40 yılda da bu hedefler mutlak surette Allah'ın izniyle gerçekleştirilecektir. Birinci hedefimiz, yaşanabilir bir Türkiye. Hemen diyeceksiniz ki 'Efendim Türkiye yaşanabilir bir ülke değil mi?' Aziz dostlarım. Sormak isterim size. Askerlik çağına gelmiş evladını huzur içinde, gönül rahatlığıyla anneleri, babaları askere gönderebiliyor mu? Hayır. Çünkü Türkiye yaşanabilir Türkiye olmaktan çıkarılmıştır. Bakın Kurtuluş Savaşı'nda verdiğimiz şehit sayımızın 10 mislinden daha fazladır terör münasebetiyle verdiğimiz şehit sayımız.''

İkinci hedef Yeniden Büyük Türkiye

Gerçek, ikinci hedeflerinin yeniden büyük Türkiye'yi kurmak olduğunu dile getirerek, ''Büyük Türkiye demiyoruz. Yeniden büyük Türkiye diyoruz. Demek ki daha önceleri büyük bir Türkiye varmış. Elbette vardı. Fatihlerin, Yavuzların, Kanunilerin Türkiyesi. Ecdadımız, atalarımız, büyük Türkiye'yi kurmuştu. Eğer biz kuramayacak olursak yazıklar olsun bize. Kurmamız lazım'' diye konuştu.

Üçüncü hedef İslam Birliği

Üçüncü hedefimiz İslam Birliği'ni tesis etmektir'' diyen Gerçek: ''Allah'ın lütfu inayetiyle İslam Birliği de kurulacaktır. Dördüncü aşama ise yeni bir dünya kurmaktır. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de vardır, nimet de vardır. Ancak adil bir düzen yok. Sömürü sistemi hakim. Irkçı emperyalizm milyonlarca insanı yerinden yurdundan etmiştir. Milyonlarca insan mülteci hayatı yaşıyor.Değerli milli görüşçüler, bir davanın haklılığı geçici kuru kalabalıkların çokluğuyla değil, bir davanın ilahi iradeye uygunluğuyla ölçülebilir. En büyük zaferler yine geçici kalabalıklarla değil, davasına inanmış, çelikten imana sahip azimli, kararlı, ne yaptığını bilen, nereye gitmek istediğini bilen, çelikten imanlı bir kadroyla kazanılabilir ancak'' dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.