19 Mar

Engelli Parkı Talebine Yeşil Işık

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Bilgi Bahçesi Rehabilitasyon Merkezi Müdiresi Leyla Işık, Okul Aile Birliği Başkanı Mucize Koşar ve yardımcısı Aslı Aydın ile okul aile birliği üyeleri Merve Keskin, Gülşah Akgül, eğitim koordinatörü Elif Doğantekin ve öğrenciler ilçeye engelli parkı kazandırılması için destek istediler.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen sohbet ziyaretinde öğrencilere oyuncak hediye eden ve okulla ilgili bilgi alan Refik Yılmaz, engelli parkı talebini, “Oldukça yerinde bir öneri” diye nitelendirerek, bu konuda yer bulma çalışmalarına biran önce başlayacaklarını bildirdi.

Okul müdiresi Leyla Işık, ilçede kayıtlı bin 800 özürlü olduğunu hatırlatarak, sadece kendi okullarında 150 öğrenciye grup ve bireysel eğitim ve öğretim verdiklerini söyledi. Rehabilitasyon merkezlerinin bilgilendirme, öğrencileri ve velilerini sosyal hayata hazırlama konusundaki önemine de dikkat çeken Leyla Işık, buna karşın toplumsal anlamda halen bilgi eksikliği bulunduğunu hatırlatarak, engelli aileleri ve engelli çocuklarının çoğu zaman ötekileştirildiğini, sosyal hayat içinde istenmediğini belirtti. Okul Aile Birliği Başkanı Mucize Koşar ve yardımcısı Aslı Aydın’da, Işık’ın açıklamalarını destekleyerek, çocuk parklarında yaşadıkları sıkıntıları anlattılar. Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’dan, ilçeye çok yönlü bir engelli parkı kazandırmasını isteyen rehabilitasyon merkezi temsilcileri, bu projeye katkı sunmaktan da mutluluk duyacaklarını vurguladılar. Okul temsilcileri toplu taşıma araçlarında yaşanan refakatçi kartı sıkıntısında da Refik Yılmaz’dan yardım talep ettiler.

Engelli Parkını oldukça yerinde bir öneri olarak gördüklerini savunan Refik Yılmaz’da, bu konuda yer bulma ve projelendirme çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti. Refakatçi kartlarında da yaşanan suiistimal sıkıntısının ortadan kalkmasını ve özellikle özürlü yakınlarının bu konuda duyarlı olmasını isteyen Refik Yılmaz, “Yanınızda engelli yoksa bu kartları kullanmayın, kullandırtmayın. Ortak proje bazında da belediye olarak sizlerle işbirliği yapmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.