07 Eki

Engelliler Spor Şenliği Düzenlendi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından “Amatör Spor Haftası” münasebetiyle üç Rehabilitasyon Merkezinin (Özel Türe,Bilgi Bahçesi, Emircan) katılımıyla Spor Salonun da “Engelliler Spor Şenliği” adı altında etkinlik düzenlendi. Yaklaşık 100 engelli çocuğumuzun katıldığı spor etkinliğinde çocuklara İstasyon Çalışması (Kedi Merdiveni, sek-sek, slalom, sıçrama, düz-geri geri koşu, basket) yaptırıldı. Engelli çocukların neşe içinde yaptığı etkinliğin sonunda 2 takım oluşturularak futsal maçı yapıldı.

“Engelliler Spor Şenliğine” İlçe Kaymakamı Sayın Cahit IŞIK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil Tunç, Milli Eğitim Şube Müdürleri Burhan İnan ve Mehmet Duran katıldı. Engelliler Spor Şenliği toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Amatör Spor Haftası dolayısıyla açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Adil Tunç “ Vatandaşların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanması ve spor yapmaya özendirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 30 Eylül-06 Ekim tarihleri arası ‘Amatör Spor Haftası’ olarak kutlanması öngörülmüştür. Amatör Spor Haftası dolayısıyla Gemlik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü olarak Genç Bay/Bayan Tenis Turnuvası gerçekleştirdik ve 30 Eylül günü gençlerimizin kupa ve madalyalarını verdik.03 Ekim Perşembe günüde engelli gençlerimizle spor yaparak Amatör Spor Haftasını beraberce kutladık. Bu hafta vesilesiyle bir kez daha tüm gençlerimizi ve Gemlik’lileri spor yapmaya çağırıyorum.Gerek Müdürlüğümüz,gerekse kulüplerimizin bünyesinde birçok branşta spor yapmak mümkün. Basketbol, Voleybol,Judo,Güreş,Karate,Aikido,Aerobik-Fitnes,Jimnastik,Taekwondo ve masa tenisi gibi branşlar Kapalı Spor Salonumuzda yapılmaktadır.Sözlerime son verirken tüm amatör sporcularımızın,amatör spora gönül veren halkımızın ve tüm spor severlerin Amatör Spor Haftasını kutlarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.