18 Oca

Fal Bakma Bahanesiyle Dolandırıldı

Gemlik’te akşam saatlerinde meydana gelen olayda, talihsiz kadın biber gazlı saldırgan tarafından güpegündüz dolandırıldı. Fal bakma bahanesiyle yaşlı kadının evine giren ve bilezikleri alarak kaçtığı öne sürülen zanlıyı arama çalışmaları sürdürülüyor.

Gemlik’te, pazar alışverişini yaptıktan sonra evine dönen Fatma Dülek isimli yaşlı kadın, kendisine yardım etmek isteyen bir bayan tarafından dolandırıldı. Yardım etmek için kadının evine giren ve fal bakma bahanesiyle kadına biber gazı sıkarak, bilezikleri alıp kaçtığı öne sürülen zanlı, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde başlatılan geniş soruşturma dahilinde aranıyor.

Edinilen bilgiye göre Katlı otopark arkasındaki Salihoğulları apartmanında meydana gelen olayda, pazar alışverişini gerçekleştirdikten sonra evine dönen F.D adlı şahsın, kendisine yardım etmek isteyen bir kadını evine aldığı ve biber gazı sıkılarak dolandırıldığı öne sürüldü. 6-7 adet bilezik alarak kaçtığı öne sürülen ve henüz kimliği belirlenemeyen zanlının, arama çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Öte yandan olayın meydana geldiği apartman civarındaki işyerlerinde kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, yaşlı kadının tarifi üzerine belirlediği eşkâle göre aramalarını sürdürüyor.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.