11 Oca

Gazeteciler Günü Unutulmadı

Gemlik’te 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü ile alakalı olarak Gemlik belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, CHP İlçe başkanı Dursun Özbey ve MHP ilçe ikinci başkanı Osman Durdu birer ziyaret gerçekleştirdiler.

İlk olarak beraberinde Belediye meclis üyesi Turan Alkış ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, gazeteciliğin çok zor bir görev olduğunu belirtti. Gazetemiz sahibi ve genel yayın yönetmeni Hurşit Topal ve diğer çalışanlar ile görüşen Yılmaz, “Çeşitli zorluklar içinde, toplumun bilgilendirilmesi, ülke ve Gemlik yararına yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi, kutsal bir görevi yerine getirmekte olan siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın gününü tebrik ediyoruz. büyük fedakârlık ve özveri ile çalışan siz değerli gazetecilerin bu anlamlı günde tekrar tebrik ediyor başarılar diliyoruz” dedi.

CHP ilçe başkanı Dursun Özbey, Belediye Meclis üyesi Zafer Ülgen ve kadın kolları başkanı Nil Avcı ile birlikte yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette Hurşit Topal’a Basın şehitlerinden meslektaşlarına sesleniş konulu bir çalışma hediye edildi. Özbey, basının özellikle 1961 yılında yaşadığı zor dönemin ardından yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile haklarının koruma altına alındığını belirterek, ancak zamanla bu yasa işlemez hale geldi dedi. Özbey, bu gün 99 basın mensubu arkadaşımız tutuklu. Bu bağlamda düşünüldüğü zaman genel olarak bakıldığında ülkemize bir basın özgürlüğünden bahsedilemez dedi. CHP ilçe başkanı Dursun Özbey, ancak tüm bu olumsuzluklar içerisinde içerideki ve dışarıdaki tüm basın emekçilerinin çalışan gazeteciler günü kutlu olsun dedi.

MHP İlçe başkan yardımcısı Osman Durdu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de gerçekleştirdikleri ziyarette, yerel basının önemine değinerek, 10 Ocak çalışan gününüzü tüm basın çalışanları nezdinde tebrik ediyoruz. Gemlik’te yerel basının ve sizlerin önemi büyük dedi. Osman Durdu, MHP olarak her zaman basının ve yerel basının güçlü olmasını desteklediklerini ifade ederek, basını ve gazeteleri güçlü olan toplumlarda okuma oranının daha da yüksek olduğunu ve aydınlanmanın ölçüsü haline geldiğini söyledi.Durdu Genel yayın yönetmenimiz Hurşit Topal ve diğer çalışanların 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü de kutladı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.