16 Nis

GCBAL’de Etkinliklere Devam

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesinde kültürel ve sportif etkinlikler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Konferans ve Seminerler

GCBAL konferans salonunda 12. Sınıf öğrencilerine yönelik Hava Kuvvetlerinin tanıtım semineri Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanlığından Hava öğretmenleri Teğmen Abdülbaki Demir ve Emrah Genç tarafından sunuldu. Seminerde üniversite sınavları sonrası Hava Kuvvetlerine öğrenci alımlarının nasıl yapıldığı, Hava Kuvvetlerinden verilen eğitimin niteliği, subay olmanın avantajları anlatıldı.Öğrencilerin dikkatle dinlediği sunum sonrası soru cevap bölümünde çok sayıda soruyla Hav Kuvvetlerinin tanıtımı sona erdi.

Okul konferans salonunda kız öğrencilerine yönelik ‘Meme Kanseri öve Teşhis ve tedavi yöntemleri’ konulu konferans ise Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi hekimlerinden Özgür Yazar tarafından sunuldu.

Romanya’dan Kardeş Okul Geliyor

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesine Romanya Köstence ilçesinden kardeş okul ziyareti 19 Nisan-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Aralarında Köstence Belediye başkanının da bulunacağı 26 kişilik grubu ağırlayacak olan GCBAL misafirlere başta Gemlik olmak üzere Bursa,İznik,Mudanya ve İstanbul’u gezdirerek ülkemizin kültürel değerlerini tanıtımını yapacak.16 Kişilik öğrenci grubu GCBAL öğrencilerinin evlerinde öğretmen ve diğer misafirler otelde ağırlanacak

Kompozisyonda Dereceler

Polis haftası nedeniyle yapılan kompozisyon yarışmasında ilçe birincisi olan 11-e Sınıfı öğrencisi İ Tuğba Akkaya ve İlçe 3.sü olan 11-C sınıfı öğrencisi Cemre Arslan’da okul ve kendi başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldular.

Öğrenciler ve öğretmenler arası Futsal ve Basketbol Turnuvaları

Okulun Beden Eğitimi öğretmenleri Ali Görücü ve Dilek Emektar tarafından organize edilen sınıflar arası basketbol ve futsal turnuvası öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Çok sayıda sınıf ve bir çok takımın katıldığı turnuvalar heyecanlı karşılaşmalara sahne olurken en büyük ilgiyi öğretmen ler ile öğrenciler arasında yapılan Futsal karşılaşması gördü. Öğretmen takımının 7-5 galip geldiği ve tur atladığı Futsal müsabakalarına önümüzdeki hafta da devam edilecek.

Yarışmalara Hazırlık

Acıbadem Üniversitesinin düzenlemiş olduğu ‘Fikrine Sağlık’ proje yarışmasında ön elemeyi geçip İstanbul’da yapılacak olan final yarışmalarına Bursa’dan tek okul olarak katılacak olan GCBAL öğrencileri hazırlıklarını sürdürürken Bursa Gaz’ın çevre bilincini oluşma amacıyla düzenlemiş olduğu bilgi yarışmasında ilçe birinciliğini elde ederek Bursa’daki final yarışmalarına ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyorlar.

Tiyatro ve Şiir gecesine hazırlık

GCBAL öğrencilerinin Mayıs ayı içerisinde kültür merkezsinde sahnelemeyi planladıkları Tiyatro ve Şiir gecesinin hazırlıkları da son hızıyla devam ediyor. Öğrenciler sahneye koyacakları oyun ve okuyacakları şiirleri danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlama çalışmalarına devam ediyorlar.

Ayın Öğrencisi

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesinin iki yıldan beri uyguladığı ayın öğrencisi uygulamasıyla okulun kültürel ve sportif etkinliklerinde aktif rol alan ,tutum ve davranışlarıyla arkadaşladrına örnek davranışlar sergileyen öğrenciler Ayın öğrencisi seçiliyor ve resimleri okulun panosunda yıl sonuna kadar kalıyor.Mart ayı öğrencesi 10 B sınıfından Bekir Talha Doğan seçildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.