17 May

Gemlik Belediyesi Kene İlaçlama Çalışmalarına Başladı

Yaz aylarının gelmesiyle ortaya çıkan ve halk arasında KKKA hastalığı olarak bilinen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı için Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri mücadeleye başladı. Kene ilaçlama çalışmaları ilk olarak Sahil boyu, Çocuk parkları ve Mesire yerlerinde yapıldı.

Konu ile ilgili olarak Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilisi Ebru Kurt; “Gemlik Belediyesi olarak kene ilaçlama çalışmalarına başladık ve güvenliği sağlamak için tüm Park ve Bahçelerimizde ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyoruz. Bu çalışmalar muhtelif piknik alanlarında da sürecek. Ayrıca Müdürlüğümüzün gözden kaçırdığı ‘’umuma açık alanların, mandıra ve ahırların, kene, sivrisinek ve karasinek üreyebilecek alanları, halkımızın bize bildirmesi ile gereken yardım ve hassasiyet gösterilecektir’’dedi.

Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün diğer rutin olan ilaçlama ve dezenfeksiyon faaliyetlerine de devam ettiğini belirten Ebru Kurt, talep olduğu takdirde kamu kurumları, ticarethaneler ve konutlardan gelen istek doğrultusunda ücretli ilaçlama yapıldığını, Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 5134521-1131 numaralı telefonu ile Beyaz Masa İletişim Servisi’ne taleplerini bildirmeleri halinde ilaçlama hizmetinden yararlanabileceklerini ifade etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.