17 Nis

Gemliksporda Sezon Özeti

Bursa süper amatör ligi A ve B grupları olmak üzere 2 grup'ta 01 ekim 2011 tarihinde başlamış olup 24 maçlıkl uzun bir maraton sonunda A grubunda Yenişehir belediyespor B grubunda Gemlikspor şampiyon olmuştur.
Yenişehir belediyespor ve Gemlikspor gruplarında şampiyon olmalarına rağmen play off maçları oynamaya mahkum edilmişlerdir. Bal ligine direk çıkamadıktan sonra ne anlamı varki lider olmanın grup şampiyonu olmanın bence grubunu lider bitirenler direk olarak çıkmalı Bal ligine 2. ve 3. olan takımlar play off oynamalı yada Bal ligindeki bursa bölgesinin olduğu gruptaki takımlar çoğaltılmalı sistem öyle yanlışki mesela; bal liginde bulunan bursa takımları bursa merinos,kestel spor,iznikspor ve zaferspor ilk 6 takım içinde olup normal şartlarda düşmeyecekken mecburen düşüyorlar alt ligden takımlar çıkacak diye bu sistem takımlara yapılan büyük bir haksızlıktır.
Gemlikspor'un play offlardaki durumuna gelecek olursak play off ilk maçımıza inegöl kafkasspor karşılaşması ile müthiş taraftar desteğimizle başladık maç iki takımın attığı karşılıklı gollerle 1-1 biterken maç sonunda yaşanan olaylar maça damgasını vurdu . play off 2. maçımız ise play off grubunun iddaalı takımlarından mudanyaspor maçıydı .yine müthiş taraftar desteğini arkasına alan gemliksporumuz ne yazıkki hakem'in çabaları sonucunda 4-0 mağlup olduk .3. maçımızda ise Gemlikspor gibi 1 puanı olan inegöl kurtuluşspor ile mücadele ettik ve maçın sonucunda 2-2 berabere kalarak diğer maçların sonuçlarıda berabere bitince bitmeyen umutlarla pazar günü yenişehir belediyespor maçına gittik.Gemlikspor maç boyunca daha atak oynadığı maçta yan hakemin bizim ofsayt olmayan atağımıza ofsayt demesi ve dönen topun gol olmasıyla 1-0 öne geçen yenişehir belediyespor maçın sonuna kadar skoru korumasını bildi ve puanını 10 a çıkartarak önümüzdeki hafta oynayacağı mudanyaspor maçını beklemeye başladı. ve biz
Gemlikspor olarak başımız önde ve yine çevik kuvvet'in eşlik etmesiyle birlikte!!!!! otobüslerimize binip gemliğe döndük. Biz Gemlikspor taraftarları olarak Bal ligine çıkmayı veya çıkmamayı kafaya takmıyoruz çünkü biz bal ligine çıkacağız bu sene olmaz gelecek sene olur ama çıkacağız fakat taraftar olarak daha organize sadece takımını destekleyen küfür etmeyen kavga çıkarmayan bir taraftar grubu olmalıyız.Biz cefakar olduğumuz kadar maç seyri esnasında aşırıya kaçacak şekilde holiganlaşabiliyoruz.bundan dolayı ne hakem camiası gemlikspor'u seviyor nede bursa bölgesinin diğer takım taraftarları Gemliksporu seviyor sanki Gemlikspor bursa bölgesinin takımı değilmiş gibi davranıyorlar ve rakip lehine kararlar vererek puan veya puanlar kaybetmemize sebep olabiliyorlar.
Gemlikspor taraftarlar derneği olarak bizim amacımız bellidir.Gemlik gençliğini kötü ortamlardan kurtarmak sporun içine çekmek daha seviyeli insanlar olmalarında yardımcı olmak istiyoruz. Gençlere iş imkanları sunmak ,iyiyi ,güzeli, doğruyu ve yanlışı öğretmek istiyoruz.Ne yazıkki bunu dışarıda olduğu gibi stad içinde beceremiyoruz .Stada giren bazı arkadaşlar içlerindeki holigan zihniyetini dışarı kusuyorlar,onların yüzünden maç seyretmeye gelen diğer arkadaşlarda emniyet mensupları ile karşı karşıya kalabiliyorlar ve üzücü olaylar yaşanabiliyor.Bence burada emniyet mensubu olan çevik kuvvet personeli taraftara daha iyi niyetli davranmaları ve olayları yatıştıracak kapasitede olmaları gerekiyor oradaki herkes 'in T.C vatandaşı olduğu unutulmamalı sayın emniyet müdürlüğünden ricam stadlara gelen çevik kuvvet personeline taraftar'ında bir insan olduğunu öğretmeleridir.
Durum böyle iken her sene olduğu gibi bu senede olmadı ama seneyede Gemliksporu destekleriz diyen Gemlikspor'un maçlarını yıllardır deplasmanda ve kendi sahamızda takip eden, destek veren ,joplanan,biber gazı sıkılan Gemlikspor için her yere giden biz cefakar Gemlikspor taraftarları yine desteğimize sonuna kadar devam edeceğiz.Biz GRUP KİOS olarak GEMLİKSPOR profesyonel liglere çıkana kadar bu işin peşindeyiz üst lig görmeden ölmeyeceğiz.


SEVGİMİZE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ GRUP KİOS


Ayrıca play off maçlarında Gemlikspor'a ve bizlere olan desteğini esirgemeyen Gemlik belebiye başkan vekilimiz Av.Refik bey'e verdiği otobüslerle deplasmanlara gitmemizi sağlayan 73 nolu otobüsçüler ve minibüsçüler kooperatifi başkanı Ersel dalgın'a teşekkür'ü bir borç bilir ve desteklerinin devamını dileriz.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.