16 Haz

Gemlik’te Nostaljik Sergi Büyük İlgi Gördü

Bursa Kent konseyi ile Gemlik Belediyesi işbirliği çerçevesinde organize edilen “Eski Bursa Fotoğrafları ve İşgal Dönemi Gemlik ve Tarihi Gemlik Fotoğrafları Sergisi” büyük ilgi gördü. CİUS AVM Sinema Katında hizmete giren ve 19 Haziran akşamına kadar açık kalacak olan sergide 250 adet Bursa ve Gemlik fotoğrafı yer aldı. Eski Bursalılar Platformu ve Eski Gemlikliler Platformu’nun çabalarıyla elde edilen ve Bursa Kent Konseyi ile Gemlik Belediyesi tarafından desteklenen nostaljik fotoğraf sergisinin açılışını Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Sarı ve Nazmi Koçak’ın yanı sıra, GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt, Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Talan ve Ak Parti İlçe Başkanı Necdet Yılmaz birlikte yaptılar.

Eski Bursalılar Platformu Yöneticisi Hürol Işın ve eski Gemlikliler Platformu yöneticisi Sinemacı Murat Çengeltaş, tarihi Bursa ve Gemlik fotoğraflarıyla donatılan sergiye destek veren Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ve Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a teşekkür ettiler. Gemlik’in Bursa’nın en güzel ve özel ilçelerinden biri olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ın sadece belediyecilik hizmetleriyle değil, sportif, kültürel ve sanatsal hizmetleriyle de dikkat çektiğini söyledi. Gemlik Belediyesi ile birlikte böylesi bir organizasyona katkı duymaktan mutluluk duyduğunu bildiren Semih Pala, çok yönlü başka aktivitelerde de birlikte çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, Gemlik’in Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sadece alt yapı hizmetlerinde değil, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetlerde de destek gördüğünü hatırlatarak, fotoğraf sergisinde emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, Sivil Toplum Örgütü yöneticileri ve çok sayıda davetlinin de yer aldığı fotoğraf sergisi açılış töreni meyve ikramıyla son buldu. Gemliklilerin davet edildiği sergi 19 Haziran Salı akşamına kadar ücretsiz gösterimde kalacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.