19 Oca

Giresunlular Derneğinde Genel Sağlık Sigortası Toplantısı

Gemlik Giresunlular Kültür Ve Dayanışma Derneğinde Genel Sağlık Sigortası bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Dernek üyelerinin yoğun ilgisinden dolayı lokale sığmayan vatandaşlar ayakta programı izlediler. Dernek başkanı Halil Dağ “Önceden programlanan ve bu yüzden iptal edilemeyen soğuk ve buzlu hava koşullarına rağmen ayakta programı takip eden üyelere ve sunumu gerçekleştiren misafirlere teşekkür ediyorum. Kaymakamız Bilal Çelik’e programın yapılmasında etkili olduğunu belirti ve kendisine de teşekkür ediyorum. Kültür ve yardımlaşma derneği olarak asıl amaçlarının hemşerilerini faaliyetlerle bilgilendirmek ve mağduriyetlerini gidermektir. Bu kapsamda 28 Ocak 2012 tarihinde dernek lokalinde gelenek ve göreneklerimizi tanıtmak amacıyla dernek önünde kaynatacağımız pancar çorbası ve yöresel turşumuzla yapacağımız, kemençe eşliğindeki muhabbet ve etkinliğimize de bu şekilde katılmanızı arzu ediyorum” dedi.

Gemlik Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Sebahattin Duymuş’un slayt eşliğinde gerçekleştirdiği programda genel sağlık sigortası hakkında bilgi verdikten sonra “ben sigortalı olmak istemiyorum deme hakkınız yok bu yasa kapsamında herkes genel sağlık sigortasına girmek zorundasınız ve SGK olarak adreslerinize tebligat gönderilecek ama tebligatı beklemeden müracaatlarınızı yapmanız daha iyi olur ” dedi.

Orhangazi Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Erhan Karaca’da “18 yaşını dolduran erkek bireylerin, yeşil kart süresi bitenlerin, partime çalışanların mutlaka gerekli müracaatları yapması gerekir “dedi

Gemlik sosyal yardımlaşma ve dayanılma vakfı müdürü Zuhal Gökdemir’ de kimlerin vakfa müracaat etmesi gerektiğini belirterek “vakıf olarak sizlerle her zaman beraberiz kapımız herkese açık, müracaatınız halinde gerekenler yapılacaktır .yeşil kart süresi bitmeyenlerin şu an için müracaat etmesine gerek yok”dedi.

Daha sonra soru ve cevap bölümünde vatandaşların ilgisi devam etti. Tarım sigortalılar, inşatta kısmı sigortalı gözükenler yeşil kartlılar 65 yaş maaşı alanlar, özürlülerle ilgili soruların yoğunluğu ile program geç saatlere kadar sürdü.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.