25 Nis

Halk Dansları Ekiplerinden Gemlik Belediyesine Ziyaret

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Dansları Folklor Derneği tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçeye davet edilen yabancı halk dansları ve folklor derneği ekipleri Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Çelik, Muharrem Sarı ve Nazmi Koçak’ı makamında ziyaret ettiler. Gemlik’te ağırlanmaktan mutluluk duyduklarını ve unutulmaz ilgi gördüklerini belirten yabancı konuklar, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Bosna Hersek ekibi öğrencileri Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, Kosovalı ekip 11 Eylül ilköğretim okulu öğrencileri, Gürcistanlı ekip GTSO Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri ve KKTC ekibi de Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından ağırlandı.

Yabancı folklor ekiplerini belediye de ağırlayan Başkan Yardımcılarından Mehmet Çelik, konukları bir kez daha ilçeye davet ederken, “Bu kez yemek kültürlerini de öğrenelim” diye espri yaptı. Kendi Çocuklarının da Kosovalı bir öğrenciyi evlerinde ağırladığını hatırlatan Mehmet Çelik, “Yemek kültürüne alışmanın dışında bayram havası yaşadık. Bu konukseverlik ve kardeşlik devam etmeli” dedi. Gemlik’te halk dansları ve folklor sayesinde birçok yabancı ülkeden konuk ağırladıklarını hatırlatan Mehmet Çelik, 11 Eylül Gemlik’in kurtuluş günü etkinliklerinde de ekipleri ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Yabancı konuklar Belediye Başkan yardımcılarına hediyeler verirken, Mehmet Çelik, Muharrem Sarı ve Nazmi Koçak’da konuklara zeytin ve zeytin yağı armağan etti. Yabancı folklor ekipleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde ve fener alayı gecesinde de sahneye çıkarak, ilçe halkına unutulmaz folklor gösterisi tertip ettiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.