27 Kas

Has Parti’de Emir Kantur’a Güvenoyu

 

Gemlik Has Parti 1. Olağan kongresini Gemlik Belediyesi 11 Eylül salonunda gerçekleştirdi.

Gemlik Belediyesi Temsilcileri, Siyasi Partilerden temsilciler, il Genel Meclisi Üyeleri, Gemlik’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve hemşeri dernekleri temsilcileri, Has Parti İlçe başkanı, İl yöneticileri, Bursa ilçelerinde görevde olan ilçe başkanları ve Boyalca Belediye Başkanının katılımı ile gerçekleşen kongre, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Faaliyet ve Kesin hesap raporlarının okunması ile devam eden kongre de, İl Başkanı Ali Molla Salih, Boyalıca Belediye başkanı Abdullah Çil, Genel Merkez Üyesi Hilmi Tanış ve Gemlik İlçe Başkanı Emir Kantur Konuşmalar gerçekleştirdiler.

Emir Kantur Konuşmasında; ‘’Geçen yıl bu zamanlar da 6 kişi ile başladığımız yolculukta, bu gün 500 kişiyi geçmiş bulunmaktayız. Gemlik bir taraftan yol, bir taraftan yolsuzluk yapanlar ile uğraşırken, seçim zamanı verilen çoğu vaat de unutuldu. Aş evi, Huzurevi ve bunlar gibi sosyal sorumluluk projeleri havada kaldı. Eğer koskoca Gemlik Belediyesi’nin yapamadığını bir dernek yapıyor, ramazan boyunca 500 kişiye iftar yemeği çıkardılar şimdi de her sabah sıcak çorba dağıtılıyor vatandaşlarımıza.

Belediye Başkan Vekilimizin çalışmalarının bir kısmını destekliyoruz, birçok eksik için çabaladıklarının farkındayız. Ovada yerleşmiş olan Gemlik’i Zeytin ağaçlarının da bulunduğu yüksek kesimlere taşımak istiyorlar. Bu konuda destek veriyoruz, jöle gibi bir zeminde yaşam tehlikesi ile yaşamak mı daha önemli, yoksa zeytin ağaçları mı? Olası bir depremde zayiatı azaltmanın en akılcı yolu budur.’’ Diyerek görüş bildirdi.

Delege bazında katılımın az olduğu kongrede, tek liste ile giren Gemlik Has Parti İlçe Başkanı Emir Kantur güvenoyu almış oldu.

Yönetim Kurulu Üye Listesi

Has Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Listesi; Emir Kantur, Ahmet Avcı, Dursun Yavuz, İbrahim Tomruk, Selahattin Ergüler, İlhan Büyükyörük, Cengiz Aytunç, Atilla Akbaş, Şükrü Aydın, Ender Alışkan, Zelkif Tüylü, Harun Çoban, Temel Karakuş, Murat Turgut, Yıldıray Gölcük, Mustafa Altay, Selçuk Uzun, Tevfik Yılmaz, Nizamettin Körler, Fatih Nalbant, Didem Aytunç, Fatma Boylu, Yasemin Kocadağ, Yeşim Özdemir, Abdurrahman Sarı, Mehmet Önal, Celil Emre Durakoğlu, Kemal Türkmen, Ertan Gedik, Mimar Uzun, Ertan Kabasakal, Memduh Oruç, Emir Erten, Cemal aytaç, Musa Yıldız, Osman Telci, Adem Aydemir, Süleyman Gül, Kemal Önal, Rasim Yılmaz’la beraber 40 kişiden oluştu.

İl Üst Kurul Kongre Delege Listesi

İl Üst Kurul Kongre Delege Listesi ise; Listesi; Emir Kantur, Ahmet Avcı, Dursun Yavuz, İbrahim tomruk, Selahattin Ergüler, İlhan Büyükyörük, Cengiz Aytunç, Şükrü Aydın, Ender Alışkan, Zelkif Tüylü, Yıldıray Gölcük, Mustafa Altay, Selçuk Uzun, Tevfik Yılmaz, Nizamettin Körler, Osman Öztürk, Mehmet Ege, Suat Gül, Yeşim Özdemir, Kemal Önal, Ertan Kabasakal, Musa Yıldız, Temel Karakuş, Memduh Oruç, Atilla akbaş, Murat Turgut, Osman Telci, Harun Çoban, Nuran Kantur, Abdurrahman Sarı’ dan oluştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.