25 Kas

İki okul inşaatı arasındaki fark

Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler, CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte, Cumhuriyet Mahallesi’nde inşaatı devam eden Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’n da inceleme yaptı.
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler’in görevde olduğu dönemde, okul ile ilgili arsanın belirlenmesi ve temini, proje çalışmaları hazırlanmış, Belediye Meclisi tarafından kabul edilmişti.
Okulun mimari projesini Meclis Üyesi Mimar Arzu Karataş ücretsiz olarak hazırlamıştı. İmar planında yapılan bir değişiklik sırasında, Başkan Güler’in müdahalesi ile Kütük Mermer okulun kaba inşaatının yapımı için sponsor oldu.
Başkan Güler, temel atma tarihi de belirledi.
Ancak, tören öncesi Cumhuriyet Savcı lığı’nın istemi ile İçişleri Bakanlığı’nca görevinden uzaklaştırıldı.


İNŞAAT YAVAŞ İLERLİYOR

Dün inşaatı gezen CHP grubunun yaptığı incelemede, inşaatın temel atma töreninden sonra yavaş gittiği belir lenerek şu açıklama yapıldı:
“Okul inşaat çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini gördük. Hemen hemen birer ay ara ile temeli atılan Ayşe – Ziver Karataş İlköğretim Okulu ile Mustafa Kemal İlköğretim Okullarından Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulu tamamlanıp eğitime açılmasına karşın, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu’nun kaba inşaatının çok
azının yapıldığını üzülerek gördük.”
Deprem gerçeğini de hatırlatan Güler ve arkadaşları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’da dahil Gemlik’teki okulların bir çoğunun depreme hazır olmadığını belirterek,
“Bu okulun bir an önce tamamlanarak eğitime açılmasının
hiç olmazsa Cumhuriyet Mahallesi’ndeki velilere rahat bir nefes aldıracaktır.” dediler.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.