07 Mar

İstiklal Marşımızı Ezbere Okudular

İstiklal Marşı Ezbere Okuma yarışmaları düzenlendi

Gemlik İmam Hatip Lisesinde, İlköğretim Okullar arası İstiklal Marşı Ezbere Okuma yarışması düzenlendi.

Gemlik İmam Hatip Lisesinde okullar arası İstiklal Marşı’nı Ezbere Okuma yarışmasına, her biri ayrı okullardan olan, 18 öğrenci katıldı.

Yarışma öncesi salonda İstiklal Marşı kabulünün 91. yıl dönümü sebebi ile Mehmet Akif Ersoy’u anmak adına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Gemlik İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen İstiklal Marşı Ezbere Okuma yarışmasına geçilmeden önce, Kürsüye davet edilen Gemlik İlçe Şube Müdürü Burhan İnan, Juri üyelerine, okul müdürlerine, velilere ve katılan tüm öğrencilere “Mehmet Akif Ersoy’un anma günü münasebetiyle düzenlenen ilçemiz ilköğretim okulları arası İstiklal Marşı Ezbere Okuma yarışmasına hoş geldiniz” dedi. Burhan İnan’ın “Türk edebiyatında onun kadar hayatı şiire ve şiiri hayata sokmuş bir şair olmamıştır. Safahat aslı eseriyle toplumun aydınlanmasını sağlamıştır. Mehmet Akif Ersoy, bir düşünce adamıdır. Çaresizlik içinde kıvranan bir milleti, bu düşüncelerle ayakta tutmaya çalışmıştır” diyerek, Mehmet Akif Ersoy’un şiirini seslendirerek konuşmasını sonlandırdı.

Gemlik İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirilen İstiklal Marşı Ezbere Okuma yarışmasında 18 öğrenci, teker teker jüri üyelerinin karşısına çıktılar. Edebiyat öğretmenliği yapan 4 jüri üyesinin, elemesinden geçen ilköğretim öğrencileri, coşkulu bir yarışma sergilediler. Okullarını temsil etmek üzere, kürsüde jüri karşısına geçen öğrenciler, başarılı bir yarışma sergilediler.

İstiklal Marşı’nın yorumlanmasının ardından, jüri üyelerinin elemelerinden geçirilerek, birinciliği hak kazanan Gemlik Çınar İlköğretim Okulu öğrencisi Dilara Süren, oldu. Umurbey Abdullah Fehmi İlköğretim Okulu öğrencisi Serenay Uludağ ikinci, Kumla Ali Kütahya İlköğretim Okulu öğrencisi Şeyma Şirel ise üçüncü olarak okullarını temsil ettiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.