02 May

Kılıçdaroğlu Gemlik’e Geldi

Gemlik’e okul arkadaşının cenazesi için gelen Kılıçdaroğlu cenaze namazı öncesi kendisine şeker ikram eden palyaçoya bahşiş verdi.

Vergi denetmeni uzmanı olan arkadaşı Abdullah Güleç’in (61) cenazesine katılmak üzere Gemlik’e gelen CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, arkadaşının eşi Ayşe Güleç ve yakınları ile bir süre sohbet etti. Başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu daha sonra cenaze namazının kılınacağı Merkez Solaksubaşı camiine geçti. Bu sırada kalabalık grup ile yürüyen Kılıçdaroğlu’na bir palyaço şeker ikramında bulundu. Kılıçdaroğlu palyaçoya 100 TL bahşiş verirken, çevrede bulunan esnaf ve vatandaşlarla selamlaştı.

Merkez Solaksubaşı camiinde cenaze namazına katılarak dua etti. namazın ardından arkadaşının tabutunu omzuna alan Kılıçdaroğlu bir süre yürüdü. Cenazenin araca konmasının ardından eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile acılı ailenin yanına giden Kılıçdaroğlu yakınlarına tekrar başsağlığı dileyerek ilçeden ayrıldı.

Soruları Cevapladı

Gemlik’te gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığının yeni ortaöğretim yönetmeliği ile ilgili olarak, "Öncelikle Sayın Bakanın tavrı ne, onu görmemiz lazım. Sayın Bakan böyle bir uygulamayı uygun görüyor mu, görmüyor mu, ona bakmamız lazım. Kendisinin bir görüşü olmadan bizim yorum yapmamız uygun olmaz. Ben ihtimal vermiyorum. Madem Sayın Bakan sahip çıkmadı. Demek ki böyle bir uygulama söz konusu değil. Böyle bir düzenleme, hazırlık söz konusu değil" değerlendirmesinde
bulundu.

"Başbakan İle Genelkurmay Başkanı Arasındaki Görüşme Normaldir"


Başbakan Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Necdet Özel arasındaki görüşme hakkında bir açıklama yapılmamasına ilişkin soru üzerine de Kılıçdaroğlu, "Böyle yorumlanmamalı. Sayın Genelkurmay Başkanı Başbakan ile her zaman görüşebilir. Bu görüşmelerden birisi gerçekleşmiştir. Sürenin uzunluğu biraz dikkat çekici. Onun dışında normal bir görüşmedir" açıklamasını yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Casus Yorumu


Kılıçdaroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'la uzun süre çalışan Namık Yalman'ı makam şoförü yapan Kılıçdaroğlu'nun bu tercihinin CHP kulislerinde "casus" tartışmasına yol açmasına ilişkin olarak ise, "Bu bir dedikodudur. Dedikodu ile ilgili ne yapılabilir? Dedikodu üzerine yorum yapmak yanlış. Böyle bir haberin bir gazetede manşet olması yanlış" ifadelerini kullandı.

"Gemlik'te Yargı Sonucunu Bekleyeceğiz"


Gemlik Belediye Başkan Vekilliği seçimlerinde yaşanan olaylar ile ilgili de yorumda bulunan Kılıçdaroğlu, "Gemlik'te belediye, etik dışı davranışlar sonucu AK Parti'ye geçti. Arkadaşlarımız olayı yargıya taşıdı. Milletvekillerimiz yargıda takip ediyor. Belli kişilere çıkar sağlandığı yönünde ciddi bazı bulgular var. Onlar yargıya intikal ettirildi. Hep beraber yargının sonucunu bekleyeceğiz" şeklinde konuştu. Bilindiği gibi uzun süre CHP kulislerini hareketli tutan durum karşısında CHP’3li belediye meclis üyesi Bülent Dalkılıç partiden istifa etmiş, CHP il yöneticisi olan Özcan Yerlikaya ise parti disiplin kuruluna sevk edilmesinden kısa süre sonra partiden ve görevinden istifa etmişti.

Öte yandan arkadaşının cenazesi için ilçeye gelen Kılıçdaroğlu, çiçeği burnunda yeni CHP İlçe başkanı Uğur Sertaslan, yöneticiler ile partinin kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Program boyunca Sertaslan ve ekibi tarafından ilgi odağı haline gelen Kılıçdaroğlu’na Bursa milletvekili Turhan Tayan’da eşlik etti. CHP Lideri ilçeden ve yeni yönetimden memnun ayrıldı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.