09 Eki

Kurban Pazarına Sıkı Takip

Gemlik ilçe Emniyet Müdürlüğü Toplum destekli Polislik Büro Amirliği Gemlik’te kurulan hayvan pazarında tüm çadırları ziyaret ederek hayvan sahipleri ile görüştü. özellikle kurban fiyatlarından dolayı nakit para akışının çok fazla olduğu pazarda sahte para ve olası hırsızlıklara dikkat çekildi.

Sahte para ve hayvan hırsızlığı konularında dağıttığı broşürlerle dikkat etmeleri gereken noktaları hayvan sahipleri ile birlikte belirledi. Yaptığı toplantı ile güvenlik hizmetlerine sivil katılım ve vatandaş gözüyle polisin çalışma başarısı konuları üzerinde sohbet etti. Vatandaşlar sahte para nasıl belirlenir sorusuna polis piyasadan cüzi bir meblağ ile temin edebilecekleri sahte para belirleme kalemleri ile çözüm üretebilecekleri karşılaştıkları her türlü olumsuzlukta ise mutlaka 155’ten polise bilgi vermelerinin vatandaşlık görevi olduğu hatırlatıldı. Bana değmeyen yılan bin yaşasın derseniz o yılan size de değdiğinde başkaları da aynı sizin gibi düşünecektir. Gelin hep birlikte daha güvenli yaşam alanlarının oluşmasına katkı sağlayalım şeklinde bilgilerle toplantı sonlandırıldı.

Bu çalışmalardan dolayı hayvan sahipleri ve çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar polislere teşekkür etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bayram haftasında güvenlik tedbirlerini artırarak sürdürecekleri öğrenildi.

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.