02 May

Maçkalılar Gemlik Körfez Spor Kulübünde Toplandılar

Gemlik’e gelen Bursa Trabzon Maçkalılar Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği yapılacak 3. Üncü geleneksel dayanışma gecesi için Gemlik Körfez spor kulübünde buluştular. Kulüp yöneticileri tarafından ağırlanan Maçkalılar birlik ve beraberlik vurgusu yaptılar.

Bursa Maçkalılar Dernek Başkanı Coşkun Yavuz yaptığı açılış konuşmasında toplantıya katılan tüm Maçkalı hemşerilerine ve üyelere teşekkür ederek böyle gecelerin düzenlenmesindeki amacın insanların birbirlerini tanıması, kaynaşması, bir birlerini tanıyanların ise hasret gidermesi olduğunu ve bir birbirlerinin sıkıntılarına ortak olmalarıdır dedi. Yavuz ; yapılacak olan 3.üncü geleneksel dayanışma gecesine tüm Maçkalı hemşerilerinin iştirak etmelerini ve iştirak edecek hemşerilerin 9 Haziran Cumartesi günü saat 19:00 da Çalı Yolu Küçük Sanayi karşısında Gül Düğün Salonda buluşabileceklerini ifade etti.

Başkan Yavuz Dernek Başkanlığı döneminde de yapılacak yeniliklerden de bahsederek şunları söyledi . “Başkanlığım döneminde insanlarımızı birbirleriyle kaynaştırmak adına bir nevi girişimlerimiz olacaktır. Bunlardan bazıları şu şekildedir bir liste oluşturarak bu listede tüm Maçkalı hemşerilerimizin adını, soyadını, kan gurubunu, meslek ve branşlarını kaydederek birbirlerine Dayanışma ve yardımlaşma konusunda yol kaydederek, birlik beraberliği sağlamış olacaklarını ifade etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.