02 May

Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları 2. Öğrenci Çalıştayı Gemlik’te

Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğr. Gör. E.Murat Tacar ve Denizcilik Topluluğu üyesi öğrencilerinin katıldığı Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları 1. Öğrenci Çalış tayı, 27 – 28 Nisan tarihlerinde İstanbul Galatasaray Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Atölye çalışmalarında, öğrenciler, eğitim ve sektöre ilişkin sorunlarını tartıştılar ve çözüm önerilerinde bulundular.

28 Nisan Cumartesi akşamı düzenlenen kapanış toplantısında, gerçekleştirilen çalışmaların sonuçlarını bildiren sunumlar yapıldı. Toplantıya, meslek yüksekokulları denizcilik programlarından öğretim elemanlarının yanı sıra T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin Şevli de katıldı.

Katılımcı okulların öğrencileri, katılım belge ve plaketlerini, Galatasaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erden Tuğcu ve Cemalettin Şevli'nin elinden aldılar.

Toplantıda söz alan katılımcılar, ilki düzenlenen bu çalıştayın başarılı geçtiğini ve öğrencilerimizin birlikte çalışmak ve üretmek suretiyle kaynaşmalarına vesile olarak önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurguladılar.

Toplantı sonuç bildirileri bir kitapçık halinde yayımlanarak dağıtılacak.

Meslek Yüksekokulları Denizcilik Programları 2. Öğrenci Çalıştayı Nisan 2013 yılında düzenlemek üzere Gemlik Denizcilik Topluluğu aldı. “Çalıştay, Gemlik Asım Kocabıyık MYO ev sahipliğinde Deniz ve Liman İşletmeciliği öğrencileri organizasyonunda Gemlik’te yapılacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.