19 Nis

Onur mücadelemiz sürecek

Yaklaşık 2 ay önce performans düşüklüğü sebebiyle işlerine son verilen Asil Çelik İşleri dün fabrika önünde kurdukları çadırdan hem fabrika yöneticilerine hem de sendika yetkililerine seslendiler. İşlerine geri dönene kadar eylemlerine devam edeceklerini söyleyen işçiler, fabrika önünde basın açıklaması yaptılar. Sık sık sloganlar atan işçiler; işlerine geri dönene kadar eylemlerine devam edeceklerini bildirdi.

Asil Çelik Fabrikası karşısına kurdukları çadır önünde yapılan basın açıklamasında işçiler şunları söylediler; Bizler sıkıntısı hiç bitmeyen Asil Çelik işyerinin seçilerek sözümüz dinlenmeden hukuki yolunuz açık denilerek kışın ortasında hepsi çocuk sahibi ve yeni doğacak çocukları olan gençliğini Asil Çelik’in modernize olması üretim rekorları kırmasında her şartta fabrikamızın bacasını tüttüren üreten insanlarız. Bu gün burada olmamızın nedeni Asil Çelik işverenin 17/02/2012 tarihinde 4 işçi arkadaşımızı “performans eksikliği” gerekçe göstererek haksız yere, hiçbir uyarı veya disiplin soruşturması yapmadan işten atması yine bu işçi arkadaşlarımızı sahiplenen 28 işçi arkadaşımızı “işyerini işgal etmek” ve çeşitli gerekçelerle işten atmasıdır.

Onur mücadelemiz sürecek

Yasal olarak ta haklarımızı aramak için sendika avukatlarımız aracılığıyla işe iade davası açtık. Gerekli olan her türlü yasal ve meşru hak talebimizi yerine getirilmesi için girişimlerimizi sürdüreceğiz. Bundan sonrada yapacaklarımızın tek sorumlusu işverendir. Tek talebimiz var atılan bütün işçiler işine geri alınmalıdır. İşimizi istiyoruz. İşimize geri dönmek istiyoruz. Ekmeğimizi ve geleceğimizi; alın terimizle onurumuzla kazanmak istiyoruz. Bizi işten atan işveren bizlere onursuzluğu dayatmaktadır. On yıllarımızı verdiğimiz emekle yoğurduğumuz fabrikamızdan koparılmamız ülkemiz şartlarında işsizliğin alabildiğinde yoğun yaşandığı bu kötü koşullarda bize fazla seçenek bırakmıyor. Ya direnerek işimize sahip çıkacağız ya da açlığa ve onursuzluğa mahkûm olacağız. Hayır, bin kere hayır. Bizler işlerinden atılan Asil Çelik işçileri olarak diyoruz ki; işimize geri dönene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Bizler işlerinden atılan Asil Çelik işçileri olarak birliğimiz ve sendikamızla her alanda dile getireceğiz. Bu mücadelede bütün halkımızı ve emekçi dostlarını yanımızda görmek istiyoruz. Burada yaptığımız basın açıklamasıyla başlattığımız direnişimizi çeşitli eylem biçimleriyle devam ettireceğiz dediler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.