14 Eki

Osman Durdu Dere boyundaki çalışmaları inceledi

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, Dere boyunda devam eden çalışmalarda incelemelerde bulundu. Minibüs garajı olarak anılan bölge de yaptığı incelemelerde yapımı yeni tamamlanan köprüdeki aksaklıkları dile getirdi.

Köprü sonrası kalan su giderinin yaklaşık 1 metre30 cm. bırakıldığını belirten Durdu, Köprü kalınlığının da 50 cm olduğunu belirterek köprünün başlangıcı ile de dere mesafesindeki yarım metrelik kot farkına da dikkat çekti.

Osman Durdu inceleme sonrası yaptığı açıklamada ‘’projesi ve mimarı belli olmayan, çok sayıda tezat duruma vesile olan dere boyu ve tahliye çalışmalarında anlamsız bir uygulama ile karşı karşıyayız. Olası bir afet durumunda tahliyenin daha hızlı şekilde yapılması amaçlanarak genişletilen ve hatırı sayılır bir maliyeti olan bu çalışmayı amacından sapmış bulduk. Olası bir baskın durumunda yoğunluğun asıl yaşanması beklenen bölge de geçiş 1 metre30 cm kadar daraltılmış. Kış dönemine yaklaştığımız günlerde konunun aciliyet ile ele alınması ve köprünün en az 50cm yukarıya alınması gerekmektedir. ’’ Dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.