04 Oca

Prof.Dr.Kamalak Gemlik’te Konuştu

Gemlik’e gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, yeni yılda yeni anayasa konulu konferamsa katıldı.

Belediye düğün salonunda Saadet Partisi ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen konferansta konuşan Prof.Dr. Mustafa Kamalak, yeni anayasa yapmak bizim işimiz, bili görüşün işidir dedi.

Konferansa, Saadet partisi Bursa il başkanı Sait Terzioğlu, il yöneticileri, Gemlik ilçe başkanı Sedat Özmen ve çok sayıda yönetici ile siyasi parti, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve partililer katıldılar.

Konfreransta yaklaşık 1 saat kürsüde kalan genel başkan Prof.Dr.Mustafa Kamalak, darbe ürünü olan anayasanın yamalı bohça olduğunu ve bir an önce değiştirilmesi gerektiğini belirterek, ancak bu anayasayı değiştirmek, bizim işimizdir, yeni anayasa yapmak mili görüşün işidir dedi. Kamalak, 1996 yılında koalisyon ortağı olan Refah partisinin çalışana yüzde 150’lilik oranlarda zam yaptığını söyledi. Eline aldığı anayasa kitapçığından çeşitli maddeleri okuyan ve bunları değerlendiren Mustafa Kamalak, özellikle laiklik konusunu ele aldı. Kamalak bizim partimiz bu laiklik kelimesi yüzünden 3 defa kapatıldı. Eğer anayasa değiştirilecekse samimiyetle ve dürüstlükle değiştirilir. Bunlar milli görüşte var dedi.

Başbakan Kamalak sloganları altında konuşan Kamalak, konuşmasının sonunda partiden ayrılan AKP ve Has partililere de seslenerek, ne yanlışımızı gördünüz ki çektiniz gittiniz dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.