15 Mar

Sahiller Birleşiyor

Gemlik’te bulunan 1 ve 2 nolu sahilleri bölen Tibel otelin kullanımında yer alan havuz ve duvarlar yıkılarak halkın kullanımına açıldı.

Kaymakamlıkça vatandaşlarca ve kurumlarca izin alınmadan kullanılmakta olan alanların geriye kazanılması için başlattığı çalışmalar sonucu, Gemlik Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak mülkü olan Tibel Otel önündeki havuzların ve duvarların yıkılmasını istemi üzerine yıkım çalışmaları başladı.

Gemlik Belediyesi ile Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın kıyı kenar çizgisinin içinde kalan bu alanların yıkılarak halka açılmasında sakınca bulmadığını bildirmesi üzerine, dün Belediye Fen İşleri’ne ait kepçeler ile park bahçe ekipleri işletmeye kapalı olan Tibel Otel önündeki havuzu yıktılar. Ticaret ve sanayi Odası’nın girişi yanında bulunan ve hazineye ait olan duvarlar ile havuzun soyunma odaları da Belediye ekipleri tarafından yerle bir edildi.

Park Bahçe İşleri ekipleri, mevcut sağlam ağaçları korurken, bu arada ağaçlarda budama da yapıldı. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, AKP İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri yıkım çalışmalarını yerinde incelediler.

TSO Başkanı Kemal Akıt, “Oda olarak yeni bir bina yapmanın hazırlığını sürdürüyoruz. Ortağı olduğumuz Tibel Otel işletmeye kapatıldıktan sonra otelin deniz tarafı harabeye döndü. Buranın yıkılıp halka açılmasında bizce de sakınca bulunmuyor.” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.