27 Mar

Şampiyon Gemlik Spor

Süper Amatör Lig B grubu son maçında, Gemlik Spor – Yavuz Selim Spor karşı karşıya gelen kırmızı beyazlılar şampiyon oldular.

İlçe stadında kalabalık bir seyirci topluluğunun yanı sıra Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz, İlçe Emniyet müdürü Kenan Kerdiğe, AKP İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu ve yöneticilerde heyecanlı dakikalar yaşadı. Kulüp başkanı Orhan Koç ve yöneticilerde coşkulu taraftarla tribünde tezahüratta bulundular.

Maç öncesi ve maç sırasında Gemlik Spor taraftar grubu ‘Grup Kios’un şovu görülmeye değerdi. Tribünleri de arkasına alan Gemlik Spor ilk yarıya fırtına gibi girdi, ardı ardına yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremese de 37. dakikada Serkan’ın ortasında düzgün kafa vuruşuyla ağlara gönderen Arif skoru 1-0’a getirdi. İlk yarı yoğun baskısı devam eden ve sayısız fırsattan yararlanamayan Gemlik Spor’un 42. dakikada bir şutu da direkten döndü. İlk yarı 1-0 Gemlik Spor’un üstünlüğü ile sona erdi. İlk yarı sonunda Belediye Başkanlığı tarafından taraftarlara Gemlik Spor atkısı dağıtıldı.

İkinci yarıya forma değiştirerek kırmızı forma ile çıkan Gemlik Spor devreye de hızlı başlayan taraf oldu. 63. dakika da Nazif’in golüyle 2-0’lık üstünlüğü de yakaladı. Gemlik Spor sonrasında yaptığı sayısız ataktan sonuç alamadı. 63. dakika da Gemlik Spor kalecisinin hatası ile maç 2-1 olurken, 77. dakika da defans ve kalecinin anlaşmazlığında gelen golle skor 2-2 oldu. Bu skorlar maç tamamlanırken Gemlik Spor Süper Amatör Lig B Grubunu lider olarak tamamlayarak şampiyonluğunu ilan etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.