03 Ara

Satrançta Bursa birincisi Gemlik”ten

Gemlikli öğrenciler Yaren Ağırbaş ve Ali Eren Aydın’ın büyük başarısı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen satranç turnuvasında 10 yaş grubunda Gazi İlköğretim Okulu 5.Sınıf Öğrencisi Yaren Ağırbaş birinci olurken, 9 yaş grubunda da Ali Aydın Eren 2. Oldu. Dereceye giren sporcular, bu kez madalya töreninde bir araya geldi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Yıldırım Gürses Sergi Salonu’nda yapılan ve iki gün süren turnuvaya 8 kategoride toplam 220 sporcu katıldı. Turnuva Direktörlüğünü Melih Karataş’ın yaptığı turnuvada sporcular, Satranç Federasyonu hakemleri gözetiminde birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Turnuva sonunda 7, 8, 9, 10, 12, 16 ve 18 yaş gruplarında ilk üçe giren sporcular belirlendi.

Çekişmeli geçen müsabakaların ardından 7 yaş grubu genel kategoride Şerife Ecenaz Ören birinci, Devin İşler ikinci ve Görkem Erdi de üçüncü oldu. Aynı yaş grubunun bayanlar kategorisinde de Yıldız Molla birinci, Sıla Hereklioğlu ikinci, Selin Baş da üçüncülüğü elde etti. Her kategoride dereceye giren sporcular, madalya ve katılım belgesi ile ödüllendirildi. Diğer yaş gruplarında dereceye giren sporcular ise şöyle sıralandı.

8 yaş grubu (Genel)

1 – Emir Satı

2 – Mert Yakar

3 – Yağız Gallevci

8 yaş grubu (Bayan)

1 – Sinem Koruoğlu

2 – Sude Karataş

3 – Ece Gülşen

9 yaş grubu (Genel)

1 – Mehmet Ali Konyalıoğlu

2 – Ali Eren Aydın

3 – Arman Güvenç

9 yaş grubu (Bayan)

1 – Aylin Molla

2 – Zehra Özaydın

3 – Sedanur Ulu

10 yaş grubu (Genel)

1 – Sude Hereklioğlu

2 – Deniz Ertaş

3 – Can Başer Şahin

10 Yaş grubu (Bayan)

1 – Yaren Ağırbaş

2 – Duygu Öztürk

3 – İrem Gezer

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.