15 Ara

Şehit Etem Yaşar İlköğretim Okulu’nda Geleneksel Pilav Günü

Şehit Etem Yaşar İlköğretim Okulu’nda Geleneksel Pilav Günü

“Yerli Malı Haftası Kutlandı”

Gemlik Şehit Etem Yaşar İlköğretim Okulu, Yerli Malı Haftası etkinlikleri çerçevesinde pilav günü düzenledi. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6.sı düzenlenen pilav gününe ilgi büyüktü.

Düzenlenen etkinlikte, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri Ali Osman Cura, Burhan İnan ve Emin Dingin ile okul müdürleri, dershane müdürleri, okul öğretmen, öğrenci ve velileri ile okul aile birliği üyeleri yer aldı.

Şehit Etem Yaşar İlköğretim Okulu 1/D sınıfı öğretmeni Mehmet Atay ve öğrencileri tarafından organize edilen pilav gününde katılımcılara velilerin hazırlamış olduğu pilav kavurma ve ev baklavası ikram edildi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Cura yaptığı konuşmada, başta sınıf öğretmeni Mehmet Atay ve velilere teşekkür ederek, okul-veli-öğretmen dayanışmasına en güzel örneği verdiklerini söylerken, Yerli Malı Haftası’nın amacına uygun kutlandığı için de ayrıca mutlu olduğunu belirtti.

Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, veli ve öğretmenlerin böyle dayanışma içinde olmasının güzel bir tablo ortaya çıkardığını söyledi. 3.kez bu etkinliğe katıldığını belirten Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, programı düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sınıf öğretmeni Mehmet Atay ise, geleneksel hale getirdikleri bu etkinliğe katılım sağlayanlara ve kendisini yalnız bırakmayan, her türlü katkıyı sunan velilerine teşekkür ederek seneye 7.si düzenlenecek olan etkinliğe herkesin şimdiden davetli olduğunu belirtti. Yapılan ikramların ardından bu güzel organizasyon son buldu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.