19 Nis

“Senin de Yeryüzünde Bir Ağacın Olsun” Kampanyası

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden

"Senin de Yeryüzünde Bir Ağacın Olsun" Kampanyası

Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yürütülmekte olan Değerler Eğitimi Projesi kapsamında nisan ayı Çevre Bilinci değeriyle devam ediyor.

Gemlik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliği ile yapılan ağaç dikme kampanyasına İlçedeki ilk ve ortaöğretim okulları Çevre Kulübü öğrencilerinden dörder öğrenci ve bir öğretmenin katılması konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara daveti gerçekleştirildi. Gemlik Belediyesi tarafından belirlenen Manastır mevki Kültür Merkezi’nin arkasındaki araziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mehmet Türkmen , öğretmenler,ilçemiz okullarından katılan elli öğrenci şenlik havası içinde , bir projeye ilçe okullarıyla imza atmanın, birlik olmanın mutluluğunu hissederek ağaç dikti.

Öğrenciler diktikleri ağaçlara okullarının ve kendilerinin künyelerini taktılar. 14 Mayıs2012 tarihinde Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapılacak olan çevre bilinci ayı final programında öğrencilere katılım belgeleri ve diktikleri fidanların belgeleri takdim edilecek.

Çevre Bilinci Ayı etkinlikleri; 27 Nisan 2012 tarihinde çevre mühendisi Neşe Şen’ in saat 11:00 ’da Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda ilçemiz ilk ve ortaöğretim öğrencilerine vereceği ‘’Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm’’konulu sunumu,

İlçemiz ilk ve ortaöğretim öğrencileri ile gerçekleştirilecek Büyükşehir Belediyesi Atıkları Düzenli Depolama Tesislerine, Evsel Atıkları Arıtma Tesisine, Tıbbi Atıkların Steril hale getirildiği tesislere ve Botanik Parka yapılacak gezi, Özdilek’ te açılacak olan Gemlik’ten manzaralar konulu fotoğraf sergisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gemlik Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.