14 Eki

TSO İNŞAATI BAŞLADI

Sosyal Yaşam Merkezi‘nin bir köşesinde takas suretiyle Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’na verilen arsada yeni Oda binasının inşaatı başladı.

1964 yılında Gemlik Belediyesi ile Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa yaptırılan Tibel Otel ve Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası, Büyükşehir Belediyesi’nin Meydan ve Kordon projesi kapsamında yeşil alan olarak ayrılması üzerine,Gemlik Belediyesi tarafından Sosyal Yaşam Merkezi bahçesindeki havuzun yanındaki 700 metrekarelik alan, Ticaret ve Sanayi Odası’na Tibel Otel binasının yüzde 50 hissesine karşılık takas karşılığı verildi.

SÖZÜNERİ MİMARLIK ÇİZDİ

Yer arayışını 3 yıldır sürdüren Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Gemlik Belediyesi’nin takas teklifini kabul etmesinden sonra, TSO Meclis Başkanı Hasan Sözüneri’nin sahibi olduğu Sözüneri Mimarlık Firması tarafından yapılan değişik projeler içinden birisi beğenildi.

Geçtiğimiz ay içinde ihaleye çıkarılan Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası ihalesini en düşük fiyatı veren Umut İnşaat A.Ş. 1 milyon 450 bin liraya kazandı.Firma inşaat çalışmalarına hafta başında başladı.Yaklaşık 3 metre zemine inen temel çalışmaları sırasında arsanın bitişiğindeki trafonun tehlike yaratması üzerine, Belediye Meclisi kararı elektrik trafo sunun yeri 11 metre ileriye götürüldü.

TRAFO TAŞINIYOR

Trafonun taşınması ardından zemin sağlamlaştırma çalışmalarına başlanacak.Umut İnşaat firması bu nedenle arsa içine getirdiği temel kazık burgu makinaları çalışmaya başladı.

Zemine çakılacak kazıkların tamamlanmasından sonra temel atılacak. Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası 4 ay içinde tamamlanarak Odaya teslim dilecek.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.