04 Oca

Türk Metal Çimtaş ile Daha Güçlü

Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi ÇİMTAŞ işçilerini bünyesinde topladı. Sendikal haklarını kullanan 320 kişi, DİSK’e bağlı bulunan Birleşik Metal Sendikası’ndan, TÜRK-İŞ’e bağlı Türk Metal Sendikası’na geçiş yaptı.

Gemlik’te faaliyet gösteren ve 3 gruptan oluşan ÇİMTAŞ fabrikasına bağlı ÇİMTAŞ Çelik A.Ş işçileri, tercihlerini Türk Metal Sendikası’ndan yana kullandı ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal Sendikası’ndan istifa ederek, Türk Metal Sendikası’na geçti. ÇİMTAŞ bünyesindeki ÇİMTAŞ Borulama ve ÇİMTAŞ Boru’yu bünyesinde bulunduran Türk Metal Sendikası, son olarak ÇİMTAŞ Çelik A.Ş’yi de bünyesine katarak, ÇİMTAŞ’ı tek bir çatı altında toplamayı başardı.

Noter huzurunda istifalarını veren ÇİMTAŞ’a bağlı 320 kişi, daha sonra Türk Metal Sendikası’ndaki yeni sözleşmelerine imza attı. Çok sayıda şube başkanı, temsilci ve sendika üyesinin de yer aldığı toplu sözleşme, Türk Metal Sendikası Gemlik Şube binasında gerçekleşti. Türk Metal Sendikası Gemlik şube başkanı Kemal Durmaz öncülüğünde, işçileri ilçe girişinde karşılayarak sendika binasına getiren üyeler, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Bu konuya ilişkin bir açıklama yapan Türk Metal Sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz, toplu geçiş sözleşmesinin, sosyal sendikacılığın en güzel örneği olduğunu söyleyerek, 3 gruptan oluşan ÇİMTAŞ’ı bütün hale getirdikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Gemlik Şube Başkanı Durmaz, bundan böyle toplu bir şekilde mücadele edeceklerini söyleyerek, hizmetlerimizi görerek bizi tercih ettikleri için ÇİMTAŞ işçilerine teşekkür etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vaat ettiğimiz bir şey yok. Hizmetlerimizi görerek bize geçmeyi tercih ettiler. Amacımız Türk Metal işçilerini tek bir çatı altında toplamak. ÇİMTAŞ grubunda bize bağlı bulunan 600 kişiye 320 kişi daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. Son katılan arkadaşlarla Gemlik’te 14 fabrika bünyesinde 5 bin üyeye ulaşmış durumdayız. Başarılı çalışmalarımızı, her geçen gün üzerine katarak sürdüreceğiz.”

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.