06 Ara

Ünlü Şef aşçılar Gemlik Meslek Lisesi’nde panelde buluştu

Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı “Nasıl Bir Aşçılık Eğitimi” adlı düzenlediği panel progra mında öğrencilerini öğrenim gördükleri iş sektöründe önde gelen sektör temsilcileri ile bir araya getirdi.
Panel, Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Necati Okan Yükseltürk’ün açılış konuşması ile başladı.
Panele Holiday Inn Mutfak Şefi Uğur Gömeç, Big Chefs Koordinatörü Murat Aslan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi, Asomder (Mengen Aşçılık Okulu Mezunları Derneği) Başkanı Levent Demirçakmak, Mengen Anadolu Aşçılar ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Müdürü Ali Çobanoğlu, Arel Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erkan Kıyıcıoğlu, Uludağ Üniversitesi Harmancık MYO. Öğretim Görevlisi Osman Güldemir katıldı. Konuşmacılar panel programında aşcılık eğitiminde müfredatın önemi, İşletmelerde meslek eğitimi, öğrencilerin yüksek öğrenimde seçebileceği bölümler ve meslekte ilerleme kaydetmenin yolları konulu konuşmalar yaptılar. Panelin ardından yapılan soru-cevap kısmında öğrenciler Şef aşçılara
yönelttikleri sorularla mesleklerinde öne çıkmış ustaların tecrübeleri ve
deneyimleri hakkında bilgi aldılar.
Panelin ev Sahibi Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiye cek İçecek Hizmet leri Öğretmeni Necati Okan Yüksel türk ile okuldaki uygulama mutfaklarını ve yemekhane yi gezen misafirler okulun yiyecek içecek hizmetleri ala nında teknik alt yapı sının çok iyi olduğu ve yapılan çalışmalar ile Bursa’da mesleki alanda öncü bir okul olduğunu belirterek teşekkürlerini sunarak okuldan ayrıldılar.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.