18 Oca

Verem Savaş Derneği’nde Kongre Heyecanı

Verem Savaş Derneği Gemlik şubesinde kongre heyecanı yaşandı. Olağan genel kurulda, tek liste ile gidilen seçimde Nida Otabatmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Olağanüstü seçimle dernek başkanlığa getirilen ve yaklaşık 16 aydır bu görevi başarılı bir şekilde yürüten Nida Otabatmaz, tekrar başkanlığa getirildi. Otabatmaz’ın listesinde Hasan Türe başkan yardımcılığı görevini üstlenirken, Müzeyyen Eroğlu sekreter, İnci Barış muhasip, Vesibe Bakırcı ise üyelik görevlerine getirildi.

Verem Savaş Derneği binasında yapılan genel kurula Bursa Verem Savaş Derneği Başkanı Mahmut Çakmak’ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

Divan başkanı Metin Yerer yönetiminde faaliyet raporu, hesap raporu ve Denetleme Kurulu raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Raporlarının okunup oylanmasının ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçimin ardından Nida Otabatmaz, Verem Savaş Derneği Gemlik şube başkanlığı görevine getirildi.

Dernek Başkanı Nida Otobatmaz yaptığı açıklamada, "Verem Savaş Dispanserleri’nde tedavi altında tutulan hastalara fakir ve ihtiyaç sahibi olanlara kuru gıda ve ilaç yardımları yaptık. Hizmet odaklı çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Verdiğiniz destekten ötürü herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.