06 Oca

11 Eylül İlköğretim Okulu’nda Davranış Odaklı Eğitime Ödül

11 Eylül İlköğretim Okulu’nda Davranış Odaklı Eğitime Ödül

Gemlik 11 Eylül İlköğretim Okulu öğrencileri örnek davranışlarından ve başarılarından dolayı okul idaresi tarafından ödüllendirildiler. Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Ercan Akbaş, her ay aralıksız olarak 6.7.8. sınıf öğrencileri arasından Branş öğretmenleri ve Rehber Öğretmenler tarafından “Ayın Örnek Öğrencisi” projesiyle yürütülen faaliyet kapsamında seçilen öğrenciler ödüle layık görüldüler.

Kasım ve Aralık aylarında 6. sınıflardan Mahmutcan Cengiz- Doğa Doğan, 7. sınıflardan Gamze Akkaya- Rumeysa Çetin, 8. sınıflardan Dilan Irmak- Hatice Sena Zeren adlı öğrenciler Ayın Örnek Öğrencisi seçilerek ödüllendirildiler.

Bu tür uygulamaların çok olumlu sonuçlar verdiğini belirten Okul Müdürü Ercan Akbaş, bu ödülü almaya hak kazanan öğrencileri ve ailelerini kutlayarak bu projeyi yürüten tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Faaliyetlerdeki amaçlarının çocukları eğitim sisteminin sınav odaklı yapısından az da olsa uzaklaştırıp, duygu ve davranış kazanımlarının da önemli olduğunu hisettirerek, verilen bilgileri davranışa dönüştürmek olduğunu kaydeden Okul Müdürü Ercan Akbaş, “bireyleri ve toplumu eğitmeden kalkınmak mümkün değildir.” dedi.

Okul bünyesinde bu tür çalışma ve etkinliklerin devam edeceğini belirten Akbaş, “öğrencilerimizin hem akademik başarılarını hem de davranış odaklı eğitimlerini geliştirme açısından okul olarak her türlü desteği vereceğiz. Öğrenci velilerimizin de bu konuda desteklerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.