06 Oca

Halı Saha Hizmete Girdi

Gemlik Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesinde yapılan ve 30 gün içinde tamamlanan halı sahanın açılışı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kaymakam Bilal Çelik, U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, öğretim görevlileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende üniversite ile Gemlik belediyesi arasındaki uyumlu çalışmalara ve üniversite yerleşkesi içinde yapılan çok sayıda yatırıma dikkat çekilerek, Hukuk Fakültesinin de nereye taşınacağı konusundaki spekülasyonlara son nokta konuldu. U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, yatırımlarla öğrencilerin daha kaliteli eğitim ve öğretim görmesine olanak sağlayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a teşekkür ederek, “Hukuk Fakültesi artık Gemlik’in Hukuk Fakültesi oldu” dedi.

Boğaziçi Üniversitesini aratmayan bir kampus çalışması başlattıklarını bildiren ve Gemlik Körfez manzaralı yatırımlara dikkat çeken Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, liseler ile üniversite yollarının ayrılıp genişletilmesi, arazinin çehre düzenlemesi, basketbol sahası, okul bahçelerinin restorasyonu gibi çalışmaları hatırlatarak, halı sahanın ardından yerleşkeye basketbol sahası ve liselerin kullanabileceği spor salonu yapacakları sözünü verdi. Yılmaz, “Tıpkı Bursa Büyükşehir Belediyesi ile olduğu gibi Üniversite yönetimiyle de, öğrencileriyle de uyum içinde çalışıyoruz. Hedefimiz öğrencilerimizin buradan mutlu ayrılmalarıdır” dedi.

U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek’te, Gemlik Belediyesinin yerleşkeye gerçekten çok büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekerek, Hukuk Fakültesinin Gemlik’in hukuk fakültesi olduğunu vurguladı. Kaymakam Bilal Çelik’te tesisleşmelerin ilçenin değerini artırdığını savunarak, özellikle spor tesisleri yönünden yapılan yatırımların göz kamaştırdığını dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, Bursa’nın başta sportif yatırımlar, alt yapı hamleleri ve tesisleşme açısından Türkiye’nin en iyi ilçesi olduğunun altını çizerek, şu anda Bursa ve çevrelerinde 100 ü aşkın tesisin temelinin atıldığını kaydetti. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Altepe, Gemlik belediyesinin yaptığı her hizmete katkı koymaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri penaltı vuruşları yapıp, halı sahayı incelediler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.