15 Mar

11 Eylül İlköğretim Okulundan Büyük Başarı

11 Eylül İlköğretim Okulu Öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün ‘’ Bu Benim Eserim Projesi ‘’ Kapsamında Matematik Dalında Hazırlamış Oldukları Proje Bölge Çalışma Grubu Tarafından Onaylanarak Bölge Bilim Kuruluna gönderildi.

Konuyla İlgili Açıklama Yapan Okul Müdürü Ercan Akbaş, “Bu Benim Eserim" Adlı Projeye Katılımın Amacı Yetenekli Öğrencilerimizi Bu Projelere Teşvik etmek, Bilimsel Etkinliklere Ve Projelere İlgiyi Arttırmak, Öğrencilik Yıllarında Bilim İnsanı Olma İstek Ve Arzusu Uyandırmaktır Dedi.

Matematik Dalında Hazırlanan Projenin Bölge Bilim Kuruluna Gönderilmesinden Öğrenciler Ve Okul Adına Çok Mutlu Olduğunu Belirten Okul Müdürü Ercan Akbaş Bu Tür Projelere Öğrencilerimizi Yönlendirip, Öz Güven Kazandıracağız ve geleceğin Bilim Adamlarının Yetişmesine Zemin Hazırlayacağız Dedi. Unutmayalım ki Bilim Adamları da Bir Zamanlar Çocuktu.

Proje Sahibi 8. Sınıf Öğrencileri Şeyma Çopur ve İlknur Özdemir’ İ Kutlayan Okul Müdürü Proje Sahibi Öğrencileri Ödüllendirerek Bu Tür Çalışmaların Ve Yeteneklerin Ortaya Çıkmasında Okul Olarak Desteklerinin Devam Edeceğini Belirtti.

Öğrencilere Önderlik Ve Rehberlik Eden Matematik Öğretmeni Yüksel Karataş’ı Tebrik Eden Okul Müdürü Öğretmen ve öğrencilere Bundan Sonraki Çalışmalarında Başarılar Diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.