18 Nis

11 Eylül’den Matematik Başarısı

11 Eylül İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Matematik Olimpiyatlarında 1 Gümüş 1 Bronz Madalya Başarısı

Bursa Nilüfer İlköğretim Okulları ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile geleneksel olarak 6.'sı düzenlenen BUNİMO MATEMATİK OLİMPİYATLARINDA 11 Eylül İlköğretim Okulu 6. Sınıf Öğrencisi Yusufcan Candar Bronz madalya, 7. Sınıf Öğrencisi Ömer DurduU Gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Bursa Nilüfer Lisesinde düzenlenen törenle madalyalarını alan öğrenciler aileleri ve öğretmenleri Hayriye Cırıtcı Erdal ile büyük mutluluk yaşadılar. Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ercan Akbaş; Matematik diğer derslere de ışık tutan, insanın pratik zekâsını geliştiren çok önemli bir ders. Düzenlenen matematik olimpiyatları, matematik yarışmaları öğrencilerin matematiğe olan bakışlarını geliştirmek, olumsuz duygularını olumluya çevirmek ve matematik alanında başarılı olma duygusunu pekiştirme ve kendilerine güven duyma açısından çok büyük önem arz etmektedir. Okulumuz bu tür yarışmalara katılarak öğrencilerimizin matematik alanında kendilerini geliştirmelerini desteklemektedir.

Matematik Olimpiyatları (BUNİMO) iki aşamalı yapılan bir yarışmadır. İlk aşamayı başarıyla geçen öğrencilerimiz, 17 MART 2012 tarihinde girmiş oldukları ikinci aşama sınavını da başarıyla geçerek bu madalyaları almaya hak kazandılar. Bu başarıda büyük payı olan Matematik Öğretmenimiz Hayriye Cırıtcı Erdal’ı, öğrencilerimizi ve ailelerini içtenlikle kutluyorum dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.